Założenie nowego przedsiębiorstwa niesie ze sobą wybór siedziby. Prawo wymaga, aby podczas rejestracji firmy został wskazany adres wykonywania działalności. Zawsze istnieje możliwość wpisania adresu domowego, jednak takie rozwiązanie często jest nieopłacalne lub niekorzystne wizerunkowo. Jedną z możliwości, która ułatwi podjęcie decyzji co do wskazania adresu działalności. Inwestycja w wirtualne biuro pomaga w rozpoczęciu i dalszym prowadzeniu firmy.

Dla kogo?

Zasadniczo z usługi wirtualnego biura może skorzystać każde przedsiębiorstwo. Szczególnie przydaje się ono dla osób wykonujących wolne zawody lub tych, którzy wykonują swoją pracę w ruchu.

Chodzi głównie o:

  • freelancerów,
  • headhunterów,
  • copywriterów,
  • marketingowców.

Z takich usług korzystają także start-upy oraz firmy, które są zarządzane zdalnie. Takim przedsiębiorstwom nie opłaca się otwierać kolejnej siedziby, najczęściej w innym państwie, wiedząc, że do spotkań z kontrahentami będzie dochodzić sporadycznie.

Funkcje

Podstawową usługą świadczoną przez wirtualne biuro jest nadanie firmie prawa do adresu podczas jej rejestracji, wykorzystywania go w materiałach reklamowych oraz obsłudze korespondencji. Wszelkie przesyłki są kierowane na podany adres a pracownicy biura na bieżąco informują o ich nadejściu. Szczególnie ważna jest odpowiedzialność pracowników o listy urzędowe, gdzie występuje ograniczony prawem czas na ustosunkowanie się do wysłanego pisma. Nie trzeba jednak odbierać tych przesyłek, ponieważ oferta zawiera usługę skanowania korespondencji i wysyłkę na adres mailowy firmy. Takie działania prowadzą do oszczędności czasu. Przedsiębiorca nie ponosi kosztów dojazdu do swojego biura a także nie musi być ciągle na miejscu i oczekiwać na przesyłki.

Zalety

Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, przedsiębiorca może zaoszczędzić duże kwoty. Pomaga także w lepszym postrzeganiu przedsiębiorcy i usprawnia funkcjonowanie instytucji. Z usług wirtualnego biura najczęściej korzystają ci, którym nie opłaca się wynajęcie pomieszczenia.

Osoby, których profesja nie wymaga stałego miejsca pracy, również mogą sięgnąć po taką ofertę. W ich przypadku wystarczy wskazanie adresu, pod którym funkcjonuje firma. Coraz częściej spotyka się miejsca, świadczącą kompleksową obsługę biura, w tym usługi księgowe, wsparcie w zakładaniu firmy czy wykupie innych przedsiębiorstw.

Często istnieje możliwość wynajęcia dodatkowego biura czy sali konferencyjnej. Przydaje się to głównie podczas prowadzenia negocjacji biznesowych i chęć podjęcia partnera w komfortowych warunkach. Dlatego wirtualne biura oferują także kompleksową obsługę spotkań. Wyznaczy także osobę, która podejmie gości i przygotuje potrzebne dokumenty. Nie ma limitu czasu, na który należy wynająć dodatkowe lokum.

Lokalizacja a potencjalne korzyści

Potencjalny kontrahent często zwraca uwagę na adres przedsiębiorstwa. Jeśli widzi, że biuro znajduje się w reprezentacyjnej okolicy, będzie z większym szacunkiem podchodził do firmy znajdującej się w takim miejscu. Warto pamiętać, iż lokalizacji ma decydujący wpływ na wybór Urzędu Skarbowego, pod który firma będzie podlegać. Dlatego warto przed podjęciem decyzji odwiedzić potencjalną siedzibę i obejrzeć jej okolicę.

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje dostępne są na stronie https://www.wirtualne-biuro-jerozolimskie.pl/ na której dostępna jest oferta wirtualnego biura.

Kto powinien zainwestować w wirtualne biuro?