Oświęcim. Jubiler namierzył, a policjanci zatrzymali złodziejkę

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 23 – letnią mieszkankę Oświęcimia, podejrzaną o kradzież złotego pierścionka. Złodziejka łupem długo się nie cieszyła, gdyż trafiła na sprytnego jubilera.

Do zdarzenia doszło w piątkowe (15.11.2019) południe w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 12.00 policjanci otrzymali zgłoszenie od jednego z oświęcimskich jubilerów, dotyczące ustalenia miejsca pobytu kobiety podejrzanej o kradzież złotego pierścionka z salonu jubilerskiego.

We wskazane miejsce natychmiast ruszył jeden z patroli. Policjanci w rozmowie z poszkodowanym ustalili, że kradzież złotego pierścionka zauważyła pracowniczka salonu jubilerskiego, tuż po wyjściu klientki ze sklepu. Jubiler, którego w tym czasie nie było w salonie, mając podgląd do nagrania z chwili kradzieży szybko ustalił wygląd kobiety podejrzanej o kradzież. W drodze do salonu, kiedy przejeżdżał obok jednej z kamienic na oświęcimskiej Starówce dostrzegł, kobietę idealnie pasującą do rysopisu złodziejki. Podejrzana wychodziła z innego salonu jubilerskiego. Mężczyzna natychmiast zatrzymał swój samochód i udał się za kobietą, która jak zauważył weszła do jednej z kamienic. Wtedy jubiler powiadomił Policję.

Funkcjonariusze weszli do kamienicy i po chwili wyszli z 23 – letnią mieszkanką Oświęcimia, pasującą do rysopisu kobiety, która dokonała kradzieży biżuterii. Kobieta początkowo zaprzeczała, aby miała związek z kradzieżą, jednakże kiedy zobaczyła niezbite dowody przestępstwa przyznała się informując, że skradziony pierścionek sprzedała za 600 zł u innego jubilera. Pierścionek wrócił do właściciela, natomiast podejrzana o jego kradzież trafiła do oświęcimskiej komendy Policji, którą opuściła z zarzutem kradzieży mienia.

Za kradzież mienia grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.