Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Stempel i pieczątka to niewielkie przyrządy, które są bardzo przydatne w każdym przedsiębiorstwie. Można nim oznaczać ważne dokumenty czy przesyłki. Sposób jego używania jest naprawdę bardzo prosty, dlatego też nikt nie powinien mieć z tym problemu. Często stosuje się stempel jako gadżet reklamowy. Zebraliśmy wszystko w jedną całość i tak oto powstał ten artykuł, koniecznie przeczytaj do końca.

Co to stempel?

Stempel to nic innego, jak urządzenie, które służy do odciskania konkretnego wzoru na kartce - podobnie jak pieczatka. Proces ten odbywa się na podobnej zasadzie jak odbijanie czcionki technologią druku wypukłego. Jednak w tym przypadku wykonujemy tę czynność ręcznie. Swoje zastosowanie znajdują między innymi na poczcie i w innych instytucjach, gdzie służą jako przyrząd do oznaczania dokumentów czy przesyłek stosowanym symbolem lub datą (a do tego służą datowniki).

Wszystko to, co powinieneś wiedzieć o stemplach

Jak dzielimy stemple?

Zarówno silikonowe, jak i gumowe są warte uwagi, jeśli podoba Ci się motyw, to możesz rozważyć każdy rodzaj stempla. Jednak każde z nich charakteryzuje się czymś innym. Gumowe są zdecydowanie twardsze oraz pozwalają na większą dokładność. Natomiast silikonowe także mają wiele zalet, jak i wad, o których powiemy sobie trochę później.

Jakie są stemple silikonowe?

Przezroczyste oraz delikatnie ciągliwe - to ich główne cechy. Zazwyczaj przyczepione do folii, na której są nadrukowane wzory (ułatwia to wyszukiwanie wzorów). Sprzedawane w kompletach tematycznych, ale też pojedynczo. To rodzaj, który jest najczęściej wybierany, jednym z powodów może być także to, że na rynku znajdziemy ogromny wybór tego typu stempli. Do ich użycia potrzebujemy bloczka akrylowego. Na ten bloczek go się nakłada i wtedy go się tuszuje i odbija. Potem czyści i odkłada na folię.

Czym się charakteryzują stemple gumowe?

Stemple gumowe wyróżniają się przede wszystkim swoim specyficznym zapachem. Podobnie, jak silikonowe, mogą być na folii albo na drewnianych blokach lub jako pojedyncze. Zdecydowanie są twardsze od tych silikonowych, więc często wzór jest bardziej wyrazisty i bardziej szczegółowy. Jednak bardzo wiele osób twierdzi, że ten rodzaj dużo gorzej trzyma się bloczka akrylowego, co można uznać za dość dużą wadę.

Jakie są inne rodzaje stempli?

Polimerowe - są zdecydowanie bardziej sztywne niż silikonowe, ale jednocześnie przezroczyste, a także kauczukowe. Bardzo podobne są do gumowych, ale są jeszcze bardziej sztywne. Często mają informację, że nie jest wymagany bloczek. Istnieją także piankowe - lecz ten rodzaj polecamy raczej dla dzieci z tych względów, że są one dużo mniej dokładne niż pozostałe.

stemple i ich zastosowanie w praktyce

Zapewniamy, że nie warto oszczędzać na tego typu produktach. Te, które są z Chin, bardzo często są słabej jakości, a przede wszystkim nie są sztywne, co się wiąże z tym, że praca z nimi jest o wiele trudniejsza, między innymi wzór się gorzej odbija. Dlatego też warto postawić na droższe i markowe stemple.

Podsumowując, wyżej przedstawiliśmy kilka rodzajów, które są najbardziej znane i najczęściej używane. Tak naprawdę to wybór jest zależny od naszych potrzeb, ale także umiejętności. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru powinniśmy zapoznać się z informacjami odnośnie każdego rodzaju. Pozwoli nam to wyłonić “zwycięzcę”, czyli najlepszy produkt. Bardzo ważny jest też odpowiedni wybór producenta. Cena to czynnik, który powinien być pomocny, ale nie powinien być priorytetem. Warto czasem dołożyć kilka złotych więcej i mieć produkt dobrej jakości i pewność, że będziemy z niego zadowoleni.