Gmina Oświęcim. Policjanci zlikwidowali domową uprawę i zabezpieczyli narkotyki

Policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali nielegalną, domową uprawę konopi indyjskich i zatrzymali jej właściciela. Oprócz uprawy mężczyzna jest podejrzany również o posiadanie innych środków odurzających oraz broni.

Oświęcimscy policjanci ustalili, że 31 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim zajmuje się uprawą konopi indyjskich, chcąc uzyskać z nich marihuanę. Aby przerwać ten nielegalny proceder w ubiegły wtorek (14 maja 2019) kryminalni weszli na teren posesji, gdzie jak podejrzewali, prowadzona była uprawa. Podczas przeszukania budynku na poddaszu natrafili na pomieszczenie, w którym znajdowało się sześć krzaków konopi indyjskich naświetlanych specjalną lampą grzewczą. W wyniku przeszukania kolejnych pomieszczeń policjanci znaleźli i zabezpieczyli słoik z zebraną już z krzewów marihuaną, kilka woreczków z różnego rodzaju substancjami. 31 – latek został trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Policjanci przy użyciu testerów narkotykowych przeprowadzili badania zabezpieczonych substancji, które wykazały, że mogą to być amfetamina oraz mefedron. Środki te zostały przesłane do specjalistycznych badań.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za prowadzenie nielegalnej uprawy konopi indyjskich do 8 lat pozbawienia wolności.