Mezoterapia to zabieg, o którym ostatnio zrobiło się bardzo głośno w mediach. Jednak mimo jego rosnącej popularności, dla niektórych jego nazwa wciąż brzmi bardzo tajemniczo i przywodzi na myśl głównie rapera Meza, a nie zabieg dermatologiczny. By dowiedzieć się czegoś na jego temat zawsze można wpisać w wyszukiwarkę np. „mezoterapia Kielce”, z tym, że suche fakty rodem z Wikipedii też niezbyt dobrze opiszą czym tak właściwie jest ta nowatorska metoda. Ale mamy dobrą wiadomość! Nie musicie dalej szukać, bo spieszymy z obszernym wyjaśnieniem czemu mezoterpia to nie hiphopowy utwór, a coś znacznie lepszego.

Czym jest zabieg mezoterapii?

Mezoterapia to jeden ze sztandarowych zabiegów gabinetów dermatologii estetycznej. Polega ona na wstrzyknięciu konkretnych substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry, głównie dłoni, tak, by wyhamować ich proces starzenia. Jak powszechnie wiadomo nasze ręce starzeją się najszybciej. Są nieustannie narażone na zmiany temperatur, działanie promieni słonecznych itd. A i ich właściwa pielęgnacja może pozostawić wiele do życzenia. Pod wpływem elementów atmosferycznych skóra ulega odwodnieniu, pomarszczeniu, pojawiają się na niej plamy starcze i zaczyna nieestetycznie pękać.

Dlatego zabieg mezoterapii jest tak niezwykle atrakcyjną metodą zatrzymywania procesów starzenia się skóry. Podczas zabiegu, substancje aktywne takie jak np. kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne czy pierwiastki śladowe, mogą dostać się do każdej jej warstwy, a co za tym idzie, odpowiednio ją nawilżyć i przywrócić jej młodzieńczy wygląd. A kto by tego nie chciał?

Mezoterpia - co to takiego?

Rodzaje mezoterapii

Rozróżniamy 2 podstawowe rodzaje mezoterapii: bezigłową oraz igłową. Pierwsza polega na wtłaczaniu wspomnianych wcześniej substancji w głąb skóry za pomocą fal radiowych. By przyniósł najbardziej korzystne efekty, należy powtórzyć go z 3 – 4 razy. Najczęściej wykorzystywaną substancją jest kwas hialuronowy, który doskonale komponuje się ze stężoną witaminą C, retinolem czy innymi materiałami działającymi liftingująco. Ponadto można łączyć go z mikrodermabrazją lub klasycznymi zabiegami mezoterapii z wykorzystaniem igły.

Ta z kolei jest zabiegiem bardziej inwazyjnym, i niestety, co za tym idzie, nieco bardziej nieprzyjemnym (a przy tym droższym od poprzedniczki). Jak można się domyślić, polega na wstrzykiwaniu (za pomocą niewielkiej igły) pod skórę substancji odżywczych, w których skład wchodzą m.in. witaminy, mikroelementy, kwasy nukleinowe, etc. Jednak w tym przypadku należy dostosować się do szeregu przeciwwskazań, takich jak, zakaz przyjmowania leków rozrzedzających krew na 3 tygodnie przed zabiegiem.

Korzyści mezoterapii

Jakie są korzyści? Parafrazując popularną niegdyś reklamę, skóra odżywiona aż po same palce. I to nie tylko odżywiona, ale również prezentująca się zdecydowanie młodziej. Co ważne, sam zabieg można stosować nie tylko na dłonie, ale także na twarz i inne części ciała. Redukuje on zwiotczałą skórę oraz wspomaga rozbijanie podskórnych komórek tłuszczowych, co z kolei może przynieść efekt wyszczuplający. Więc czy warto spróbować mezoterapii? Jak najbardziej tak. Nie bez kozery zrobiło się o niej oraz jej skuteczności głośno ostatnimi czasy. Tym bardziej, że 2 rodzaje zabiegu sprzyjają tym, dla których wszelkiego rodzaju kłucie nie wchodzi absolutnie w grę. A jakby tego było mało, sam zabieg jest również jedną z metod pobudzających wzrost włosów! Dosłownie panaceum na wszystko.