Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kultowy Ford Mustang

Kultowy Ford Mustang, jest niewątpliwie jednym z marzeń wielu miłośników motoryzacji. Ten charakterystyczny, amerykański krążownik szos, zdążył już wpisać się w kanon klasycznych muscle carów. W Ameryce, widok Mustanga nie robi aż tak dużego wrażenia, jak w kraju nad Wisłą, jednak salon Ford Mustang w Polsce, dysponuje pokaźną grupą zainteresowanych klientów. Na polskich ulicach, na przestrzeni ostatnich lat, zaczęło pojawiać się coraz więcej tego rodzaju aut, więc może w kolejnych latach również będzie ich przybywać.

Zalety sportowego auta

Zapaleńcom sportowych aut nie trzeba tłumaczyć, czym jest ten kultowy pojazd. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, stał się on jeżdżącą legendą. Zabytkowe modele z lat sześćdziesiątych, są sprzedawane na aukcjach za kilkaset tysięcy złotych, co świadczy o tym, jak wiele ten samochód znaczy dla światowej motoryzacji. Ówczesne modele, mogą być kojarzone z klasycznymi, amerykańskimi filmami, lub jednoznacznie utożsamiane z tak zwanym American Dream. Nic w tym dziwnego, gdyż to auto posiada w sobie duszę, której próżno szukać w wielu innych autach.

Nowe modele Forda Mustanga w niczym nie odbiegają od swojego pierwowzoru. Są to niezwykle estetyczne, agresywne i oryginalne samochody z potężnymi silnikami. Tym, co rzuca się w oczy na początku, jest niezwykła stylistyka tego auta. Nie wszystkim przypada ona do gustu, jednak właśnie ten element, nadaje samochodowi zadziorności i charakteru.

Aktualnie w salonach Ford Mustang, auto występuje w wielu wersjach wyposażenia, oraz produkowane jest z różnymi silnikami. Najpotężniejsze wersje, które są dostępne jedynie na zamówienie, posiadają silniki o sile nawet pięciuset konni, napędzane pięciolitrowymi jednostkami napędowymi. Są to istne potwory, a na drodze mało który samochód jest w stanie dorównać im osiągami.

W sprzedaży znajdują się również nieco słabsze wersje, bardziej pasujące do polskich realiów. Mimo wszystko, większość z nich posiada, co najmniej trzylitrowe silniki, które dysponuję dwustoma, trzystoma końmi mechanicznymi. Jest to wystarczająca moc, aby znacząco wyróżniać się na drodze.

Niesamowicie duże przyspieszenie, wysoka prędkość maksymalna i świetne prowadzenie się na drodze- to są powody, dla których kupuje się takie auta. Dodatkowo, przechodząc koło Forda Mustanga, nie sposób „nie zawiesić na nim oka”, gdyż jest to nadal dość egzotyczny samochód jak na nasze realia.

Serwisowanie Forda Mustanga

Kupując sportowe auto, trzeba się liczyć z tym, że jego serwisowanie jest bardzo wymagające. Najlepiej serwisować je w autoryzowanych salonach Forda, lub u wykwalifikowanych mechaników, którzy specjalizują się w tego rodzaju autach. W przeciwnym razie, łatwo można zniszczyć elementy tego kultowego samochodu, gdyż jego serwis wcale nie jest łatwy. Salony Forda Mustanga w Polsce, oferują w pakiecie kompleksowy serwis przez pierwsze lata trwania umowy leasingowej, lub kredytowej, co jest znaczącym ułatwieniem dla nabywców Mustanga.

Salon Forda Mustanga w Polsce

Nie w każdym salonie można od ręki kupić ten model. Salony z Fordem Mustangiem w Warszawie, na ogół dysponują kilkoma egzemplarzami, lecz w większości przypadków trzeba to auta zamawiać i czekać na nie kilka miesięcy. Nie ulega jednak wątpliwości, że na pewno warto. Zamawiając Forda Mustanga w salonie, można go odpowiednio doposażyć, co jest zalecaną opcją. Osoby kupujące Mustanga, najczęściej decydują się na niestandardowy model felg i dodatkowe nagłośnienie, jednak w ofercie Forda jest tak dużo opcji, że każdy znajdzie coś, co go szczególnie zainteresuje.