12 marca odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie XV edycji konkursu pt. “Oświęcim dla Turysty”, organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej MOSiR Oświęcim. W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Oświęcimski Marcin Niedziela oraz Prezydent Miasta Oświęcim Janusz Chwierut.

Konkurs “Oświęcim dla Turysty” skierowany był do uczniów klas drugich ze szkół średnich z terenu miasta Oświęcim i organizowany jest nieprzerwanie od 2004 roku. Odbywał się on w dwóch etapach, w formie pisemnej. W I etapie, który miał charakter eliminacyjny, sprawdzana była znajomość języka angielskiego. Pięciu uczniów z każdej szkoły, którzy napisali test najlepiej, wzięło udział w II etapie konkursu. Ta część dotyczyła sprawdzenia wiedzy uczniów zarówno z zakresu historii miasta jak i wydarzeń współczesnych. Wynik z tego etapu decydował o ostatecznym zwycięstwie w konkursie.

LAUREACI XV EDYCJI KONKURSU “Oświęcim dla Turysty”:
I miejsce : Aleksandra Zając – Powiatowy Zespół nr 4 Szkół Ekonomiczno Gastronomicznych w Oświęcimiu
II miejsce: Izabela Czekaj – Powiatowy Zespół nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu
III miejsce: Aleksander Wcisło – Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu

1. wyróżnienie: Aleksandra Dubiel – Powiatowy Zespół nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Oświęcimiu
2. wyróżnienie: Maria Kwiecień – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

(foto: Centrum Informacji Turystycznej MOSiR Oświęcim)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.