Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Gmina Oświęci. Egzotyczne uciekinierki

W dniu 6 marca 2019 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z pomocą właścicielki stadniny koni, sukcesem zakończyli pościg za dwoma egzotycznymi, kudłatymi uciekinierami. Dwie alpaki, które przez kilka dni gościły w jednym z gospodarstw i miały promować hipoterapię, wykorzystały nieuwagę opiekunki i wybrały się na przechadzkę po wiosce wzbudzając spore zainteresowanie mieszkańców oraz kierowców.

We wtorek tuż po godzinie 16.00 dyżurny oświęcimskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch alpak białej i czarnej, biegnących wzdłuż ulicy Wadowickiej w Porębie Wielkiej gm. Oświęcim. We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli ruchu drogowego. Policjanci nie mieli większego problemu ze zlokalizowaniem charakterystycznych, włochatych uciekinierów. Aby uniemożliwić parzystokopytnym ponowne wejście na jezdnię przegonili je na pobliską łąkę. Do akcji ujmowania uciekinierek włączyła się również właścicielka stadniny koni z Poręby Wielkiej, która przyniosła ze sobą marchew. Po kilkunastu minutach na miejscu pojawiła się opiekunka zwierząt. Kobieta wytłumaczyła , że alpaki wzięła pod opiekę na kilka dni, aby promować hipoterapię jako jedną z metod rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Policjanci pouczyli opiekunkę o obowiązku zachowania nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

To już kolejna interwencja policjantów z powiatu oświęcimskiego wobec zwierząt, które znalazły się w tarapatach. W przeszłości funkcjonariusze m. in. ujęli młodą krowę, ukarali mandatem właściciela wielbłąda – turysty, właściciela konia - spacerowicza, odnaleźli właściciela psa, a także odzyskali dwa psy, które skradł psi porywacz. Poniżej linki do tych nietypowych zdarzeń:

http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/zator-policjanci-ustalili-i-ukarali-mandatem-karnym-za-ucieczke-wielblada

http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/chelmek-w-zatorze-wielblad-w-chelmku-kon-uciekl-wlascicielowi

http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/oswiecim-poscig-za-laciata-uciekinierka


http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/gmina-oswiecim-czworonozny-uciekinier-w-tarapatach-pomogli-policjanci


http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/brzeszcze-dzielnicowi-rozpracowali-psiego-porywacza


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.