Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Zdecydowana większość z nas obawia się rzeczy nowych, których do końca nie znamy. Podobnie wygląda jeśli chodzi o szeroko pojęte produkty finansowe czy inwestycyjne. I chociaż często możemy dzięki nim nieźle zarobić, to jednak nie każdy z nas decyduje się na takie nowe inwestycje. Doskonałym przykładem mogą być tu kryptowaluty. Chociaż zyski jakie można dzięki nim osiągać czasem przyprawiają o zawrót głowy, to jednak inwestorów na tym rynku jest stosunkowo niewielu.

 

Czy kryptowalut należy się obawiać? Zależy jak na nie popatrzymy. Jeżeli weźmiemy pod uwagę tylko aspekt związany z zarabianiem na nich, to rzeczywiście inwestycja w krypto może być ryzykowna. Albowiem podobnie jak w przypadku rynku FOREX czy Giełdy Papierów Wartościowych, jeżeli kupimy kryptowaluty w nieodpowiednim momencie i ich wartość zacznie spadać, możemy na naszej inwestycji stracić. Na szczęście aktualnie kursy Bitcoina czy innych wirtualnych walut raczej wzrastają, więc nawet po chwilowych spadkach jest duża szansa że nastąpi „odbicie” i na krypto nie stracimy.

 

A czy należy wierzyć wszystkim tym, którzy twierdzą, że kryptowaluty doprowadzą do ruiny nasz obecny system finansowo – płatniczy? Raczej nie. Jak się okazuje, kryptowaluty stanowią marginalny ułamek wszystkich płatności jakie dokonują się na całym Świecie i chociaż ich liczba stale wzrasta, to jeszcze długo nie będą wielkim zagrożeniem dla aktualnych walut. Tym bardziej, że coraz więcej krajów chce uregulować rynek związany z kryptowalutami, więc mniejsze będzie prawdopodobieństwo różnego rodzaju oszustw i kradzieży (chociaż te na skutek ataków hackerskich mogą w dalszym ciągu się zdarzać). Takie regulacje mogą też zapobiegać finansowaniu za pomocą kryptowalut organizacji terrorystycznych czy grup przestępczych.

 

Biorąc pod uwagę szybkość z jaką rozwijają się kryptowaluty, oraz technologie z nimi związane musimy „przyzwyczaić” się do nich i je po prostu zaakceptować. Mogą bowiem one być doskonałą alternatywą dla współczesnych pieniędzy lub doskonałym sposobem na inwestycje.

 

Chcąc zainwestować w kryptowaluty warto skorzystać z giełd kryptowalut typu Coinbase lub BitBay.