W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, 25 października w Powiatowym Zespole nr 6 w Brzeszczach odbyło się ślubowanie kadetów.

– Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości przez dyrektor Dorotę Klimczak. Następnie kadeci klas pierwszych kierunku technik logistyk na ręce pani dyrektor i zaproszonych gości złożyli uroczystą przysięgę, w której przyrzekli Ojczyźnie miłość i wierność, zapewniając o swoim poświęceniu. Słowa roty przysięgi wypowiadali świadomi, że raz złożona obietnica obowiązuje każdego, zwłaszcza człowieka w mundurze – mówi Renata Wanat z powiatowej „Szóstki”.

Po uroczystej przysiędze zebrani goście obejrzeli program artystyczny przygotowany przez młodzież z klasy 3i. Ostatnim punktem imprezy było utworzenie żywej flagi. – Pomysł bardzo spodobał się młodzieży, która aktywnie uczestniczyła w akcji – mówi Renata Wanat i dodaje. – Ogromne podziękowania za pomoc w przygotowaniu uroczystości kierujemy do Jednostki Strzeleckiej im. s. por. Eligii Leopoldyny Staweckiej w Oświęcimiu.