Oświęcim. Nietrzeźwy senior nie zauważył znaku STOP, ale policjanci zauważyli zagrożenie, które stwarzał

W nocy z 22/23 sierpnia 2018 policjanci z Ogniwa Patrolowo –interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 75 – letniego mieszkańca Oświęcimia, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Senior wzbudził zainteresowanie mundurowych tym, że kierując samochodem przemknął przez skrzyżowanie nie zauważając znaku STOP.

Do zdarzenia doszło o godzinie 02.20 w Oświęcimiu. Patrolujący rejon Osiedla Chemików Policjanci na ulicy Tysiąclecia zauważyli jadący z prędkością około 70 km/h samochód marki VW Polo, którego kierowca przejechał skrzyżowanie z ulicą Słowackiego, nie zatrzymując się przed znakiem STOP. W związku z tym funkcjonariusze błyskawicznie pojechali za volkswagenem, dając kierowcy sygnały do zatrzymania się. Po chwili VW zjechał na pobocze. Kiedy kierujący uchylił szybę policjanci od razu wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 75 – letniego mieszkańca Oświęcimia wykazało - 0,81 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.