Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Na dzień 21 sierpnia przypada Światowy Dzień Optymisty. Obchodzony jest od niedawna, bo powołany został z inicjatywy polskiej Fundacji „Jestem Optymistą” zaledwie dwa lata temu. Święto ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzebę pozytywnego myślenia i zachęcić wszystkich ludzi do zmiany swojej postawy.

Lekarze zgodnie podkreślają, że jeżeli patrzy się optymistycznie na otaczający nas świat to zauważa się mniej stresujących sytuacji. Z kolei amerykańscy naukowcy ze Szkoły Zdrowia Publicznego Harvarda przekonują, że pogodny stosunek do życia chroni przed dolegliwościami serca i powikłaniami kardiologicznymi. Optymiści są mniej narażeni na chorobę wieńcową i udar oraz ogólnie zdrowsi.

Zatem dzielmy się optymizmem z innymi w domu, pracy oraz wszędzie tam, gdzie można okazywać innym swoją pogodę ducha w taki sposób, by optymistyczna myśl opanowała cały świat i zmieniała życie ludzi na lepsze.

W związku z najbardziej optymistycznym dniem w roku, zwracamy się z apelem o same pozytywne wiadomości tego dnia. Wspólnie sprawmy, aby ten dzień był wyjątkowy. Pozytywne myślenie jest kluczem do szczęścia, gdyż to właśnie ono pozwala w pełni celebrować życie.

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.