Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

W ubiegłym tygodniu dwaj oświęcimscy dzielnicowi, podczas obchodu rejonu służbowego udzielili pierwszej pomocy seniorom, którzy zasłabli na ulicy. W obu przypadkach przyczyną pogorszenia stanu zdrowia był upał. Starosta Zbigniew Starzec dziękując dzielnicowym za szybką reakcję, apeluje o zwrócenie uwagi na seniorów w naszym sąsiedztwie.

– Dziękuję naszym służbom za zaangażowanie i szybką reakcję, dzięki czemu udało się udzielić profesjonalnej pomocy osobom starszym. Upały są szczególnie niebezpieczne dla seniorów, a ich skutki mogą być naprawdę poważne. W upalne dni osobom starszym należy się szczególna uwaga, dlatego musimy o nich pamiętać – mówi starosta Zbigniew Starzec.

———————————————————————————

Z informacji Policji:

W dniu 8 sierpnia 2018 tuż przed godziną 17.00, dzielnicowy Starego Miasta idąc ulicą Górnickiego zauważył leżącą na chodniku nieprzytomną kobietę, posiadającą uraz głowy. Policjant natychmiast sprawdził funkcje życiowe, w między czasie polecił jednemu z przechodniów wezwanie Pogotowia Ratunkowego. Kobieta oddychała, więc dzielnicowy ułożył ją w pozycji bocznej ustalonej, sprawdzając funkcję życiowe. Jak się okazało była to 70 – letnia mieszkanka Oświęcimia. Seniorka pod opieką ratowników medycznych trafiła do szpitala.

Dwa dni później w piątkowe przedpołudnie, podczas służby obchodowej, dzielnicowy Osiedla Zasole w Oświęcimiu, w rejonie ulicy Garbarskiej, zauważył mężczyznę opartego rękami o płot jednej z posesji. Funkcjonariusz przez krótką chwilę obserwował dziwne zachowanie mężczyzny, po czym zapytał czy nie potrzebuje pomocy. Mężczyzna oświadczył, że źle się poczuł. Ma zawroty głowy i wymioty, a także zaczęła mu drętwieć jedna ręka. Dzielnicowy natychmiast wezwał Pogotowie Ratunkowe, w między czasie starał się ustalić choroby, na które cierpiał mężczyzna oraz nazwy leków, które zażywa. Uzyskane informacje przekazał ratownikom medycznym. Mężczyzna trafił do szpitala na badania, natomiast dzielnicowy skontaktował się z rodziną, której przekazał dane szpitala oraz rower, który pozostawił 68 – latek.

Policjanci przypominają zwłaszcza seniorom, aby unikali dłuższego przebywania na słońcu w godzinach południowych i popołudniowych, a także, aby wypijali dużo płynów.

 

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.