Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Niebywałą atrakcją dla uczestników wycieczki była stacja ptaków drapieżnych obsługiwana przez wykwalifikowanych sokolników. Dzieci podziwiały loty skrzydlatych drapieżników (orła, sokoła, myszołowa i jastrzębia), prosto z rękawicy sokolnika, nad głowami widzów i ich powrót na zawołanie opiekuna.

W dniu 27 lipca dzieci z terenu Gminy Oświęcim wraz z trzema opiekunami z OKSiR  wybrały się na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.
Niebywałą atrakcją dla uczestników wycieczki była stacja ptaków drapieżnych obsługiwana przez  wykwalifikowanych  sokolników. Dzieci  podziwiały  loty skrzydlatych  drapieżników (orła, sokoła, myszołowa i jastrzębia), prosto z rękawicy sokolnika, nad głowami widzów i ich   powrót   na   zawołanie   opiekuna.   Ponadto   zapoznali   się   z   budową,   trybem   życia i sposobem  polowania  ptaków   drapieżnych.   Mieli  możliwość  zobaczenia   wielu  gatunków ptaków żyjących w naszym kraju. Na rozległym terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem dzieci podziwiały i głaskały dzikie zwierzęta. Dzieci  podziwiały jelenie, sarny, daniele, muflony, dziki z małymi warchlakami, kozę czy alpakę.
Ponadto wzięliśmy udział w pokazie sów, który był dla wszystkich cudownym przeżyciem.
W ramach odpoczynku dzieci spędziły czas na placu zabaw oraz miały czas wolny by zakupić upragnione pamiątki.
Po tych wszystkich atrakcjach w naszych brzuchach słychać było nerwowe burczenie dlatego zanim wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu posililiśmy się w lokalnej karczmie.
 

GALERIA


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

logo RSS

OKSiR Oświęcim: Wycieczka do Parku Niespodzianek w Ustroniu