W dniach od 7 do 9 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie odbył się X Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych, który był jednocześnie XIV Memoriałem Romana Paryska, byłego dyrektora Ośrodka, który zginął tragiczną śmiercią.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu reprezentowali uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz gimnazjum w SOSW w Oświęcimiu.

W turnieju brało udział 16 drużyn z następujących miast: Białystok, Elbląg, Gdańsk, Hrubieszów, Karnowo, Kazimierza Wielka, Lublin, Lubsko, Oświęcim, Pyrzyce, Rzeszów, Świętochłowice, Toruń, Warszawa, Żagań i Gniezno – ogółem 170 uczestników z całej Polski.

16 drużyn zostało podzielonych na 4 grupy. Drużyna SOSW w Oświęcimiu znalazła się w grupie z Gdańskiem, Świętochłowicami oraz Lubskiem. W grupie zajęliśmy I miejsce zdobywając komplet punktów (18 bramek strzelonych, 0 straconych). W ćwierćfinale SOSW Oświęcim rozegrało mecz z drużyną z Białegostoku, pokonując ją 3:2. Półfinał rozegraliśmy z Gnieznem wygrywając wynikiem 1:0. W wielkim finale doszło do konfrontacji z drużyną z Warszawy, którą pokonaliśmy wynikiem 3:1.

Drużyna otrzymała Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego za zajęcie I miejsca w X Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych”, Puchar PZPN dla najlepszej drużyny w Turnieju oraz Puchar przechodni Memoriału Romana Paryska.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kamil Pastuszka z Oświęcimia, który zdobył 13 bramek.