W piątek, 22 czerwca w uroczystości zakończenia roku szkolnego 2017/2018 w Powiatowym Zespole Nr 10 Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Mikołaja Kopernika w Kętach uczestniczył wicestarosta Jarosław Jurzak, który m.in. dziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za ich całoroczną pracę, a uczniom życzył przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Wraz z dyrektorem szkoły Iloną Kulą, wicestarosta wręczył uczniom, którzy zdobyli najwyższą średnią za wyniki w nauce świadectwa z biało-czerwoną flagą RP. Najlepszym uczniem technikum został Jakub Socała z klasy II T o profilu technik informatyk (średnia ocen 5.25).

Podczas rozdania świadectw w kęckim Koperniku wicedyrektor ds. praktyk Dagmara Kojder-Pyrdziak wręczyła uczniom wyjątkowe certyfikaty. Tym samym Motorola Solutions System Polska Sp. z o.o. w Krakowie potwierdziła udział uczniów w semestralnym kursie. Tematyka dotyczyła zarządzania serwerem oraz programowania aplikacji.

W kursie udział wzięli chętni uczniowie klas najstarszych w zawodzie technik informatyk. Zajęcia odbywały się on-line w szkolnej pracowni komputerowej
z wykorzystaniem sprzętu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej, a prowadzili je pracownicy firmy Motorola.

Z kolei uczniowie klasy III D o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych otrzymali certyfikaty potwierdzające ich całoroczny udział
w zajęciach on-line z Małopolskiej Chmury Edukacyjnej w branży gastronomicznej.

Ponadto nagrodzono uczniów za działalność na rzecz społeczności uczniowskiej, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych oraz za pracę w szkolnym Klubie Wolontariusza „KOPERNIK”. Kierownik Ochotniczych Hufców Pracy Małgorzata Szatan wyróżniła uczniów z Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Branżowej I stopnia za udział w konkursach i pracę na rzecz OHP.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

 

(PZNr10SME)


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.