Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Oszukiwała w sieci,  handlując towarami z podrobionymi znakami towarowymi

Policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, rozliczają oszustkę internetową, która za pośrednictwem popularnych portali ogłoszeniowych, sprzedawała odzież i obuwie sportowe, a także perfumy, z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Podczas przeszukania mieszkania podejrzanej policjanci zabezpieczyli wart kilka tysięcy złotych nielegalny towar, poprzez co, nie dopuścili, aby podróbki trafiły do klientów.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 37 - letnia mieszkanka Oświęcimia prowadzi w Internecie działalność handlową, polegającą na sprzedaży markowej sportowej odzieży. Niestety proponowana przez sprzedającą odzież pomimo znaków znanych firm nie była oryginalna lecz stanowiła jedynie imitację. W związku z tym, w ubiegły wtorek rano funkcjonariusze przeszukali mieszkanie podejrzanej, w którym ujawnili, kilkadziesiąt sztuk odzieży, obuwia oraz perfum z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Aktualnie policjanci sprawdzają od jak dawna kobieta sprzedawała podrobione produkty i jak rozległy był zakres jej działania.

Handel artykułami z podrobionymi znakami towarowymi jest zabroniony. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej - za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.