Gmina Oświęcim. Z narkotykami wybrali się nad wodę

Oświęcimscy policjanci postawili zarzuty posiadania oraz udzielenia środków odurzających 18 – letniemu mieszkańcowi Chełmka. Mężczyzna oraz jego dwaj znajomi nocą wybrali się nad rzekę, aby zapalić marihuanę.

W nocy z 4/5 czerwca 2018, tuż po północy, policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego pełniąc służbę na terenie Broszkowic gm. Oświęcim przejeżdżali nieopodal Soły. Nad brzegiem rzeki zauważyli zaparkowany samochód. Kiedy podeszli bliżej zauważyli, że samochodzie znajduje się trzech mężczyzn, a z pojazdu wydobywa się woń charakterystyczna dla marihuany. W związku z powyższym przystąpili do kontroli osób, którymi okazali się mieszkańcy Chełmka w wieku 16, 18 oraz 19 – lat. Następnie mundurowi dokonali przeszukania pojazdu, w którym ujawnili skręta marihuany, fajkę wodną oraz młynek, w środku którego znajdował się susz roślinny. Wszyscy amatorzy środków odurzających zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Pełnoletni trafili do policyjnego aresztu, natomiast nieletni został oddany pod opiekę matki. Badanie zabezpieczonego suszu potwierdziło, że jest to marihuana. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że właścicielem marihuany był 18 – latek, który odpowie również za udzielenie narkotyków kolegom.

Za posiadanie środków odurzających oraz udzielanie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za udzielenie narkotyku nieletniemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.