Gmina Oświęcim. Policjanci w ciągu kilkunastu minut  zatrzymali podejrzanego o próbę gwałtu

9 czerwca 2018 policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 42 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o usiłowanie zgwałcenia 24 – letniej kobiety. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego w kilka chwil po zgłoszeniu.

W ubiegłą sobotę tuż po godzinie 18.00 oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został zaalarmowany przez roztrzęsioną kobietę o próbie gwałtu, do której miało dość kiedy szła ścieżką obok progu wodnego na rzece Sole w Broszkowicach. We wskazane przez pokrzywdzoną miejsce błyskawicznie pojechało kilka patroli. Funkcjonariusze zaopiekowali się pokrzywdzoną. W rozmowie z kobietą ustalili, że zdołała uderzyć sprawcę, a następnie wyrwać mu się i uciec. Po ustaleniu rysopisu napastnika policjanci natychmiast wszczęli jego poszukiwania. W rezultacie podjętych działań po kilkunastu minutach jeden z patroli penetrując Osiedle Błonie dostrzegł mężczyznę pasującego do rysopisu, który na widok mundurowych zaczął uciekać. Policjanci jednak szybko go zatrzymali. 42 – letni mieszkaniec Oświęcimia trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. W chwili zatrzymania miał w organizmie 2,1 promila alkoholu.

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu prowadzi w tej sprawie śledztwo.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.