Powiat oświęcimski . Policjanci przeprowadzili akcję pn. „Prędkość”

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach prowadząc wiele działań prewencyjnych. Wczoraj w ramach akcji Prędkość na ich celowniku znaleźli się kierowcy, którzy przekraczali dozwoloną przepisami prędkość. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzali także trzeźwość, stan techniczny pojazdu, obowiązkowe wyposażenie oraz sposób przewożenia dzieci.

W ciągu kilku godzin akcji w różnych miejscach na terenie powiatu funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 86 pojazdów, których kierowcy aż w 72 przypadkach przekroczyli dozwoloną prędkość. Dla większości kierowców kontrola zakończyła się mandatem, dla kilku pouczeniem, a dla 46 – letni mieszkaniec Jawiszowic został zatrzymany do kontroli drogowej w Zasolu na ulicy Łęckiej. Jechał samochodem marki Renault z prędkością 101 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h. Za popełnione wykroczenie na kierowcę został nałożony mandat oraz punkty karne, a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące.

O tym, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu, a podczas jazdy zachować czujność i stosować się do przepisów ruchu drogowego, może świadczyć duża liczba zdarzeń drogowych, do których doszło podczas długiego majowego weekendu. W ciągu tych kilku dni na terenie powiatu oświęcimskiego doszło do 6 wypadków drogowych oraz 44 kolizji. Przypominamy więc, że na drodze zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie, zanim dojdzie do zdarzenia.