Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

W Powiatowym Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu, pod patronatem Zbigniewa Starca Starosty Powiatu Oświęcimskiego oraz insp. Roberta Chowańca Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, odbył się trening z zakresu samoobrony i technik interwencyjnych dla uczniów klas policyjnych.

Zajęcia dla młodzieży, która swą przyszłość planuje związać ze służbą w Policji, przeprowadzili instruktorzy Polskiego Związku Instruktorów Służb Mundurowych: Dariusz Otocki, Zbigniew Karalus, sierż. szt. Patrycja Pszczelińska - do niedawna policjantka oświęcimskiej komendy Policji, a aktualnie policjantka Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz asp. Krzysztof Teper - Kierownik Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji. Inicjatorami przeprowadzenia tego typu szkolenia byli: Przemysław Wiśniewski instruktor wschodnich sztuk walki, który na co dzień prowadzi zajęcia z uczniami z klas policyjnych oraz asp. Krzysztof Teper.

W trakcie zajęć uczniowie klas o profilu policyjnym zdobywali umiejętności z zakresu samoobrony, a także podstawowych technik obezwładniania agresywnych osób. Po zajęciach uczniowie mieli możliwość porozmawiania na temat służby w Policji z policjantką Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz Dzielnicowym, a także zapoznać się z zasadami rekrutacji do służby w Policji.

Aby kontynuować współpracę na rzecz podnoszenia umiejętności i kwalifikacji zawodowych uczniów szkoły, a także kondycji fizycznej młodzieży, wśród której z całą pewnością znajdzie się wielu przyszłych policjantów, Zbigniew Starzec Starosta Powiatu oświęcimskiego oraz pani Grażyna Gawłowska Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu, podpisali porozumie z Polskim Związkiem Instruktorów Służb Mundurowych na kontynuację współpracy.

Taka forma zajęć sportowych połączona z nabyciem umiejętności z zakresu samoobrony, z całą pewnością jest interesująca dla młodzieży, a dla tych którzy w przyszłości zdecydują się na wstąpienie do służby w Policji, stanowić będzie przygotowanie do zajęć na kursie podstawowym w szkole Policji.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.