Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

 

Furminator jest specjalnym przyrządem pielęgnacyjnym. Narzędzie to służy do wyczesywania martwego podszerstku, który zbiera się pod okrywą włosową psów i kotów. Furminator pozwala na skuteczne zredukowanie nadmiaru gubionej sierści, którą zwierzę nierzadko roznosi po całym domu. Jak działa ten przyrząd oraz jak wybrać odpowiedni produkt?

Jak działa furminator?

Furminator składa się z ręcznego uchwytu oraz końcówki w postaci stalowego grzebienia, który posiada gęste ząbki. Przyrząd ten nie jest jednak zwykłą szczotką rozczesującą, ponieważ podczas usuwania podszerstku właściwa część okrywowa sierści pozostaje nienaruszona. Zwieńczenie furminatora produkowane jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu narzędzie może być myte bez obawy o pojawienie się rdzy. Dobry sklep zoologiczny posiada w swojej ofercie nowoczesne modele furminatorów z osłoną na ząbki grzebienia, a także wersje wyposażone w specjalny przycisk do zdejmowania sierści z przyrządu.

Dla jakich zwierząt przeznaczony jest furminator?

Furminator sprawdza się w formie przydatnego akcesoria dla psów oraz kotów. Narzędzie to służy do usuwania podszerstka, a zatem dedykowane jest jedynie gatunkom z określonym typem sierści. Zakup furminatora nie będzie konieczny w przypadku zwierząt posiadających jedynie włos okrywowy. W przypadku psów warto poszukać modelu dobrze dobranego do wielkości zwierzęcia. Furminatory dla kotów należy dobierać także pod kątem długości sierści. Poza wyczesywaniem pozwalają one na usuwanie martwych włosków, a także usuwanie zanieczyszczeń, łupieżu oraz innych drobinek z kociej sierści.

Jak wybrać dobry furminator?

Furminator jest bezpieczny dla zwierząt. Nie drapie i nie podrażnia ich skóry, a także nie usuwa żadnych zdrowych włosów. W przypadku mniejszego zwierzęcia, lepiej zdecydować się na model w rozmiarze S. Sierść największych psów i kotów może być natomiast pielęgnowana nawet furminatorem w rozmiarze XL. Produkty dostosowane do wymogów poszczególnych gatunków posiada w swojej ofercie każdy dobrze wyposażony sklep zoologiczny online.