Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

 1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut w towarzystwie zastępców: Marii Pędrak, Andrzeja Bojarskiego oraz delegacji m.in.  władz powiatu, radnych, uczniów szkół złożył kwiaty i zapalił znicze przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kolejnym punktem upamiętnienia niezłomnych było złożenie kwiatów pod tablicą Rotmistrza Witolda Pileckiego na Zasolu. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypomina żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. 1 marca jest  datą symboliczną, nawiązującą do wydarzeń z 1951 roku. Tego dnia w więzieniu na warszawskim Mokotowie wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach niepodległościowego i antykomunistycznego IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

 

 

 

 

ZAPRASZAMY!

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.