Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Współpraca partnerska rodzin skupionych wokół  francuskiego stowarzyszenia "Amitiés Polonaises Ballan-Miré Savonieres" z członkami Stowarzyszenia na Rzecz Współpracy z Zagranicą przy Miejskim Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu ma już 20 lat. Z tej okazji 3 sierpnia br. w odnowionej sali w Pałacu Ślubów przy ul. Jagiełły 25  zorganizowano uroczyste spotkanie na którym obecni byli: Pani Maria Pędrak - Zastępca Prezydenta Miasta Oświęcim, Pani Nadine Nowak - Zastępca Mera Ballan-Mire, Pani Béatrice Barrault - Szefowa Stowarzyszenia "Amitiés Polonaises Ballan-Miré Savonieres", Pan Włodzimierz Paluch - Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Współpracy z Zagranicą oraz zaprzyjaźnione rodziny z Ballan-Mire i Oświęcimia.

Spotkanie jubileuszowe było okazją do podziękowań, wspomnień oraz tworzenie dalszych planów wspólpracy między naszymi miastami. W czasie pobytu gości w Oświęcimiu mają oni również okazję poznać historie miasta, atrakcje turystyczne miasta i okolic.
Początki współpracy Oświęcimia i Ballan-Mire sięgają lat 90, kiedy to zorganizowano pierwszą wymianę młodzieży szkolnej. W miarę upływu czasu do wymiany dołączyły również osoby dorosłe. Pomimo barier językowych i kulturowych to dzięki gościnności, otwartości mieszkańców obu miast bariery te zostały przełamane i wymiana ta trwa do dziś.

 

Spotkanie rodzin z miast partnerskich Oświęcimia i Ballan Mire zostało zrealizowane przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim.

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.