Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Tarnów. Oświęcimska, policyjna drużyna, wicemistrzem II halowego turnieju piłki nożnej o Puchar Przewodniczącego ZW NSZZP Województwa Małopolskiego. Imprezie przyświecał wyjątkowy cel, zbiórka funduszy na leczenie chorego dziecka

W dniu 17 lutego 2018 w hali sportowo-widowiskowej w Tarnowie spotkały się reprezentacje piłki nożnej policjantów garnizonu małopolskiego. Drużyna składająca się z policjantów, którzy na co dzień pilnują bezpieczeństwa w powiecie oświęcimskim zajęła II miejsce, o jedno wyżej niż przed rokiem. W strzelaniu goli bezkonkurencyjny okazał się Krzysztof Kościelniak z oświęcimskiej drużyny. Sportowym zmaganiom policjantów przyświecał niezwykle ważny cel - zbiórka funduszy na rzecz leczenia chorego dziecka.

W rozgrywkach wzięło udział dziesięć policyjnych drużyn z Małopolski tj.: Tarnowa, Nowego Sącza, Suchej Beskidzkiej, Brzeska, Bochni, Wieliczki, Nowego Targu, Oświęcimia oraz dwóch drużyn z Krakowa OPP oraz KMP. Zostały one podzielone na dwie grupy, z których, w czasie eliminacji, wyłoniono po dwie najlepsze drużyny, te zmierzyły się w półfinałach, a następnie w finale.

Nasi policjanci w eliminacjach odnieśli komplet zwycięstw i znaleźli się w półfinale, w którym pokonali gospodarzy turnieju, a następnie w finale zmierzyli się z kolegami z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1, więc o zwycięstwie zdecydowała seria rzutów karnych, w których zwyciężyli policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Tym samym oświęcimscy policjanci zajęli drugie miejsce /o jedno miejsce wyżej niż przed rokiem/. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Tarnowa, a miejsce czwarte policjanci z Suchej Beskidzkiej.

Organizatorzy oprócz rywalizacji drużynowej docenili również świetną grę samych zawodników. W ten sposób wyróżnieni zostali: reprezentant oświęcimskiej drużyny Krzysztof Kościelniak jako najlepszy strzelec, Martin Mazanek z KMP Kraków jako najlepszy zawodnik oraz Sławomir Batko z KMP Tarnów – jako najlepszy bramkarz.

Zwycięzcy odebrali puchary i wyróżnienia z rąk m.in. Przewodniczącego Zarządu Województwa Małopolskiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów kom. Grzegorza Gubały oraz Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie mł. insp. Mariusza Dymury.

Świetnie przygotowanym zawodom, oprócz sportowej rywalizacji, przyświecał również cel charytatywny. Przeprowadzono zbiórkę pieniędzy oraz aukcję charytatywną, z której dochód przeznaczony został na finansowanie leczenia półrocznej Julki, córki tarnowskiego policjanta. Wśród licytowanych przedmiotów znajdowały się m.in. przedmioty przekazane przez znanych sportowców. Oświęcimska drużyna przekazała nie tylko zebrane środki finansowe, ale również jej reprezentant Adrian Stanek na aukcję przekazał swoją koszulkę Wisły Kraków, w której składzie grał w latach 2009 - 2012.

W skład oświęcimskiej drużyny weszli:
Mirosław Wnuk, Krzysztof Kościelniak, Adrian Stanek, Łukasz Sikora oraz Sebastian Tobiasz - z KPP Oświęcim, Michał Gworek oraz Marek Ciborowski z KP Brzeszcze, Artur Radwan z KP Kęty oraz Krzysztof Kacprzak z KP Zator.