Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim.  Mikołajkowy, cenny dar od policjantów, w ramach akcji krwiodawstwa „Nasza krew – nasza Ojczyzna”

Wczoraj [6 grudnia] w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Oświęcimiu, pod fachową i troskliwą opieką pielęgniarek, kilkunastu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz podległych komisariatów Policji, wzięło udział w zbiórce krwi, w ramach ogólnopolskiej akcji „Nasza krew – nasza Ojczyzna”.

W ten sposób policjanci dołączyli do zainicjowanej przez Straż Graniczną akcji, dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, objętej honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Akcja „Nasza krew – nasza Ojczyzna”, będzie trwała do 15 grudnia br., w związku z powyższym, policjanci zachęcają do przyłączenia się i oddania krwi na rzecz potrzebujących.

Jak oddać krew?
Aby zostać krwiodawcą wystarczy być w wieku od 18 do 65 lat . Należy posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość np.: dowód osobisty, legitymacja szkolna lub studencka, prawo jazdy, paszport, a dawca wielokrotny - również legitymację HDK PCK.

Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi powinien być zdrowy, wypoczęty, wyspany oraz po spożyciu lekkostrawnego i niskokalorycznego posiłku. W ramach rekompensaty dawca po oddaniu krwi, otrzymuje: posiłek regeneracyjny, zwolnienie z pracy w dniu oddania krwi, legitymację Honorowego Dawcy oraz bezpłatne wyniki badań.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.