Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Dzielnicowy w plecaku wagarowicza ujawnił nóż taktyczny i paralizator

W dniu 31 stycznia 2018 w Oświęcimiu na jednym z oświęcimskich osiedli dzielnicowy ujął 16 – letniego wagarowicza. Policjant nie spodziewał się, że w plecaku chłopaka obok książek znajdzie duży nóż taktyczny oraz paralizator.

W ubiegłą środę tuż przed godziną 13.00 dzielnicowy podczas obchodu rejonu służbowego, zauważył stojącego za jednym z bloków nastolatka. Z tylnej kieszeni spodni chłopaka wystawał klucz płaski. Policjant zainteresował się tym faktem, gdyż aktualnie raczej rzadko, nastolatkowie noszą przy sobie tego rodzaju, warsztatowe akcesoria. Podszedł więc do chłopaka, w celu jego wylegitymowania, ustalenia powodu jego dziwnego zachowania, a także czy nie powinien przebywać w szkole.

16 – letni mieszkaniec Oświęcimia, uczeń jednej z oświęcimskich szkół ponadpodstawowych potwierdził, że uciekł z kilku lekcji. Aby potwierdzić podawane policjantowi personalia, zaczął w plecaku szukać legitymacji szkolnej. Wtedy dzielnicowy zauważył, że oprócz zeszytów i książek chłopak w plecaku posiada duży nóż taktyczny oraz paralizator. Przedmioty te zostały zabezpieczone, a nastolatek zamiast do szkoły trafił do oświęcimskiej komendy Policji. O powyższym zdarzeniu zostali powiadomieni rodzice 16 - latka, którzy odebrali go spod opieki policjantów. Funkcjonariusze zwrócili rodzicom niebezpieczne przedmioty, które posiadał przy sobie ich syn, a których z całą pewnością nie powinien wnosić na teren szkoły.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.