Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Osiek. Mieszkaniec Piotrowic zareagował widząc nietrzeźwego kierowcę

W dniu 2 lutego 2018 mieszkaniec Piotrowic nie zlekceważył zagrożenia, które na drodze stworzył pijany rajd nietrzeźwego kierowcy. Dzięki jego reakcji kolejny potencjalny zabójca drogowy został zatrzymany przez policjantów, i już wkrótce przed sądem odpowie za jazdę po pijaku oraz złamanie sądowego zakazu kierowania.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż po godzinie 18.00 na trasie Polanka Wielka - Osiek, gdzie 35 – letni mieszkaniec Piotrowic, jadąc swoim samochodem zauważył, że styl jazdy znajdującego się przed nim opla sugeruje, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna natychmiast powiadomił Policję. Na miejsce niezwłocznie został skierowany patrol oświęcimskiej drogówki. W międzyczasie mieszkaniec Gminy Przeciszów kilkakrotnie próbował wyprzedzić pojazd, jednakże za każdym razem opel zajeżdżał mu drogę. Mężczyzna wykorzystał fakt, że kierowca zjechał na parking przy cmentarzu w Osieku, więc zatrzymał się za nim. Wtedy nadjechali również policjanci , którzy błyskawicznie przystąpili do działania zatrzymując nietrzeźwego. Jak się okazało 35 – letni mieszkaniec Osieka wsiadł za kierownicę mając w organizmie 3,40 promile alkoholu. Dodatkowo z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna posiada 10 – letni zakaz kierowania do 2019 roku. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Szczególne podziękowania za prawidłową reakcję, należą się zgłaszającemu, który dbając o bezpieczeństwo na drodze, zareagował i powiadomił policjantów. W ten sposób pomógł wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę stwarzającego duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.