Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Chełmek. Skutki jazdy po alkoholu i z zakazem

W nocy z 2/3 lutego 2018 o godzinie 2.55 w Chełmku na ulicy Brzozowej policjanci zatrzymali 23 – letniego mieszkańca Chełmka, który wsiadł za kierownicę, mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu oraz posiadając sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami.

W nocy z piątku na sobotę, tuż przed godziną 3. 00, policjanci patrolujący ulicę Brzozową w Chełmku zauważyli, samochód marki VW, który najprawdopodobniej chwilę wcześniej uderzył w drzewo. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali radiowóz, a następnie błyskawicznie podjęli działania ratownicze. W pojeździe znajdował się jedynie kierowca. 23 – letni mieszkaniec Chełmka był przytomny, lecz znajdował się pod wpływem alkoholu. Policjanci udzielili mu pomocy przedmedycznej, w międzyczasie wzywając Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy medyczni przewieźli kierowcę do szpitala. Po badaniach okazało się, że nie doznał on poważniejszych obrażeń ciała. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,45 promila alkoholu. Ponadto z policyjnej bazy danych wynikało, że mężczyzna posiada już zakaz kierowania pojazdami.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za niestosowanie się do sądowego zakazu 5 lat pozbawienia wolności.