Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Dzięki reakcji mieszkańców włamywacze „odeszli  z kwitkiem”

Policjanci poszukują dwóch sprawców, którzy próbowali się włamać do kiosku z prasą znajdującego się na terenie Oświęcimia. Dzięki właściwej reakcji dwojga mieszkańców włamywacze zdążyli jedynie stłuc szybę.

Do zdarzenia doszło w nocy z 2/3 stycznia 2018. Tuż po północy oficer dyżurny oświęcimskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy próbują dostać się do jednego z kiosków przy ulicy Powstańców Śląskich w Oświęcimiu. Z informacji wynikało, że włamywaczy dostrzegło dwoje mieszkańców Oświęcimia. We wskazane miejsce natychmiast zostały skierowane patrole, jednakże sprawcy, najprawdopodobniej również zorientowali się, że zostali zauważeni i zbiegli. Na miejscu policjanci ujawnili, iż w kiosku został jedynie rozbita szyba, natomiast podczas penetracji pobliskiego terenu nie natrafiono na żadne osoby, które mogły by mieć związek ze zdarzeniem. W związku z powyższym poszukiwania sprawców trwają.

Dziękujemy za prawidłową reakcję i natychmiastowe zgłaszanie takich przypadków Policji. Dzięki takiej współpracy ze społeczeństwem sprawcy otrzymują czytelny komunikat, że mieszkańcy są czujni i zgłaszają Policji wszelkie przejawy łamania prawa.