Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Zapraszamy na spektakl „Mój syn, Maksymilian”, który odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia 2018 roku o godzinie 18.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury (ul. Jędrzeja Śniadeckiego 24).

Życie i dzieło św. Maksymiliana jest ogromnym obszarem wartości i wiadomości, dóbr duchowych i nauk, pism i dokumentów. Spektakl „Mój syn, Maksymilian” ukazuje zarówno złożoność samej postaci, jak i skomplikowaną polską historię. W warstwie fabularnej dramat toczy się na dwóch osiach czasu – współczesnej, gdy matka św. Maksymiliana odwiedza celę syna w Klasztorze oraz historycznej, gdy z retrospektywy poznajemy historię pobytu i śmierci św. Maksymiliana w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Na poziomie rozważań filozoficznych dramat dotyka najważniejszych problemów człowieka, w tym postawy wobec bliźnich i patriotyzmu.

Wstęp wolny!


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.