Przychodnia Rejonowa nr 2 nie zostanie zamknięta - zapowiedziano pilne działania naprawcze

Podczas spotkania w Oświęcimiu urzędnicy i przedstawiciele zakładu lecznictwa uspokajali mieszkańców i obiecywali konkretne kroki. W rozmowie padły zapewnienia, że nie ma planów likwidacji Przychodni Rejonowej nr 2, a problemy z dostępnością lekarzy wynikają z ich chwilowej niedyspozycji. Atmosfera była rzeczowa - padły zobowiązania do szybkich działań organizacyjnych.
Spotkanie odbyło się 5 lutego w siedzibie Urzędu Miasta Oświęcim i zgromadziło przedstawicieli kluczowych organów zajmujących się zdrowiem w mieście. W dyskusji uczestniczyli m.in.:
- Komisja Ochrony Zdrowia, Środowiska i Pomocy Społecznej,
- Z‑ca Prezydenta Miasta Oświęcim - Krzysztof Kania,
- przedstawiciele Rady Osiedla Zachód,
- dyrektor Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego - Wojciech Wokulski.
Organizatorzy spotkania stanowczo zdementowali pogłoski o zamiarze likwidacji placówki. Z wyjaśnień dyrektora Wojciecha Wokulskiego wynika, że utrudnienia w obsłudze pacjentów są spowodowane głównie czasową niedyspozycją części lekarzy. Dyrektor zadeklarował wdrożenie pilnych działań, które mają przywrócić stabilność grafikom i dostępności świadczeń w Przychodni Rejonowej nr 2.
Mieszkańcy mogą spodziewać się informacji o kolejnych krokach od Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego i Urzędu Miasta. W najbliższych dniach warto śledzić komunikaty tych instytucji oraz kontaktować się bezpośrednio z przychodnią w sprawie terminów wizyt i dostępnych form opieki — teleporad czy zastępstw lekarskich. Sytuacja została przedstawiona jako przejściowa i pod kontrolą, a obietnica pilnych działań ma być pierwszym krokiem do normalizacji obsługi pacjentów.
na podstawie: Urząd Miasta w Oświęcimiu.
Autor: krystian

