Sukces ZSO w Zatorze - nauczycielka nagrodzona w konkursie ekoLIDER

W Zatorze świętują docenienie pracy nauczycielki biologii w ogólnopolskim konkursie. Wyjątkowe wyróżnienie to nie tylko osobiste trofeum, lecz także konkretne wsparcie finansowe dla szkoły i impuls do dalszych działań proekologicznych. W tle gala w kopalni soli i patronaty najważniejszych instytucji - to podkreśla rangę nagrody.
- Wyróżnienie w konkursie ekoLIDER 2025 i co za nim stoi
- Zator reaguje - gratulacje i perspektywy po nagrodzie
Wyróżnienie w konkursie ekoLIDER 2025 i co za nim stoi
W prestiżowym konkursie organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie pierwsze miejsce w kategorii #ekoOSOBOWOŚĆ zdobyła Aneta Stanek - nauczycielka biologii z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Zatorze. Uroczysta gala odbyła się w Kopalni Soli w Wieliczce, a wydarzenie zgromadziło przedstawicieli samorządów, organizacji i instytucji zaangażowanych w ochronę środowiska.
Szkoła otrzymała list gratulacyjny oraz nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł przeznaczoną na działania związane z ochroną środowiska.
Zator reaguje - gratulacje i perspektywy po nagrodzie
Organizatorzy podkreślali rangę konkursu, który objęty był patronatami szeregu ministerstw oraz wojewody. W oficjalnym komunikacie władz miejskich głos zabrał burmistrz.
“Burmistrz Zatora Szymon Matyja serdeczne dziękuje Pani Anecie za zaangażowanie, gratuluje osiągnięcia i życzy dalszych sukcesów.”
To wyróżnienie to dla Zatora sygnał, że szkolne inicjatywy ekologiczne mogą zdobywać uznanie poza powiatem. Dla samej placówki nagroda oznacza nie tylko prestiż, ale i możliwość rozszerzenia programów edukacyjnych - od warsztatów przyrodniczych po zakup pomocy dydaktycznych lub elementów małej infrastruktury zielonej. Mieszkańcy mogą oczekiwać, że pieniądze zostaną wykorzystane na konkretne projekty związane z ochroną środowiska i promocją edukacji ekologicznej wśród uczniów.
Warto śledzić działania Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika w Zatorze - nagroda może zaowocować nowymi inicjatywami, z których skorzystają dzieci i młodzież z regionu.
na podstawie: Urząd Miejski Zator.
Autor: krystian
Ostatnie Artykuły

Volvo Car Poland z rekordem rejestracji w 2025 r. Nowości w ofercie na 2026 r. z myślą o dalszej elektryfikacji
![[HOKEJ] Tauron Hokej Liga – Unia Oświęcim – GKS Katowice 1:3](/images/mecz/thumbnails/unia-oswiecim-gks-katowice-25032026-13.webp)
[HOKEJ] Tauron Hokej Liga – Unia Oświęcim – GKS Katowice 1:3

Oświęcim oddał hołd tym, którzy za pomoc Żydom płacili życiem

Oświęcimska Zadyszka wróciła z Ballan-Miré z pierwszym miejscem i mocnym wynikiem

W Oświęcimiu domknęli wielką inwestycję w miejscu, które dla wielu jest drugim domem

Oświęcim znów sprząta na wiosnę. Do akcji wchodzi 20 szkół i przedszkoli

Zwornik ma dostać nowe życie i ogród japoński między osiedlami

SOSW w Oświęcimiu po metamorfozie, która zmieniła szkolny krajobraz Zasola

W Skidziniu świąteczny jarmark zamienił się też w rozmowę o czystszym powietrzu

Powiat oświęcimski dostaje blisko 19 mln zł na drogi czekające od lat

Nad powiatem oświęcimskim wisi ostrzeżenie o smogu i pyłach PM10

W Grojcu znów zagra komedia, która wywołała ciepłe przyjęcie
![[HOKEJ] Tauron Hokej Liga – GKS Katowice – Unia Oświęcim 1:4](/images/mecz/thumbnails/gks-katowice-unia-oswiecim-23032026-14.webp)
[HOKEJ] Tauron Hokej Liga – GKS Katowice – Unia Oświęcim 1:4

