Weź udział w konsultacjach dot. Centrum Usług Społecznych w Oświęcimiu

Oświęcim wchodzi w nowy etap opieki społecznej — od 1 września 2025 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zmienia się w Centrum Usług Społecznych. Prezydent miasta i MOPS zapraszają na konsultacje, by mieszkańcy poznali diagnozę potrzeb i mieli wpływ na tworzone usługi.
- Oświęcim przekształca MOPS — przyjdź i poznaj zmiany
- Przyjdź na konsultacje i zgłoś swoje potrzeby — Prezydent i MOPS zapraszają
Oświęcim przekształca MOPS — przyjdź i poznaj zmiany
Miasto Oświęcim realizuje projekt pod nazwą “Małopolskie centa usług społecznych”. W jego ramach Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu zostanie przekształcony w Centrum Usług Społecznych w Oświęcimiu z dniem 1 września 2025 r.
Głównym zadaniem nowej instytucji będzie rozwijanie usług społecznych dostosowanych do zgłaszanych przez mieszkańców potrzeb, ustalonych w ramach przeprowadzonej diagnozy potrzeb miasta. Centrum ma pełnić także funkcję informacyjną — promować dostępne w mieście usługi społeczne — oraz wzmacniać współpracę między urzędem, organizacjami i grupami działającymi w obszarze pomocy społecznej.
Przyjdź na konsultacje i zgłoś swoje potrzeby — Prezydent i MOPS zapraszają
Prezydent Miasta Oświęcim oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Oświęcimiu zapraszają mieszkańców na konsultacje społeczne. Celem spotkań jest zaprezentowanie wyników diagnozy przeprowadzonej w ramach projektu oraz omówienie usług, które planuje się uruchomić.
Działania zaplanowane przez Centrum będą adresowane do mieszkańców Oświęcimia i nastawione na rozwój sąsiedztw i wspólnot osiedlowych, aktywizację społeczną, integrację lokalną oraz podniesienie jakości życia w mieście.
Organizatorzy zachęcają do udziału — to okazja, by dowiedzieć się, jakie wsparcie może się pojawić w mieście i by zgłosić własne oczekiwania wobec nowych usług. Zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach konsultacyjnych.
Na podst. Urząd Miasta w Oświęcimiu
Autor: krystian