Święto Miodu w Harmężach: Druga edycja za nami
W Harmężach odbyła się druga edycja Święta Miodu, która przyciągnęła licznych mieszkańców i gości. Wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz gminnych imprez, obfitowało w atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.
  1. Powitanie przez wójta i ważne osobistości.
  2. Artystyczne występy uczniów Szkoły Podstawowej.
  3. Miodobranie i pokaz wirowania miodu.
  4. Zakończenie rajdu rowerowego z nagrodami.

Wójt Mirosław Smolarek otworzył uroczystość, witając serdecznie wszystkich przybyłych. Wśród zaproszonych gości znaleźli się zastępca wójta Halina Musiał, radna Daria Tyran, sołtys Harmęż Adam Zieliński, dyrektor Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Jadwiga Szczerbowska oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Bartłomiej Karolus. Obecność komendanta Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP Tomasza Tyrana również dodała wydarzeniu prestiżu.

Uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej przygotowali barwny program artystyczny. Dzieci recytowały wiersze o pszczołach, ulach i miodzie, uzupełniane piosenkami i tańcami. Występy te wprowadziły wszystkich w radosny nastrój i przypomniały o znaczeniu pszczół w naszym ekosystemie.

Prezes Koła Pszczelarzy w Oświęcimiu, Bogusław Raj, zaprosił uczestników na miodobranie. Była to niepowtarzalna okazja, aby z bliska zobaczyć, jak działa proces wirowania miodu i skosztować świeżo zebranego produktu. Wójt Mirosław Smolarek dodatkowo częstował mieszkańców pszczelim woskiem, co spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Święto Miodu to również czas dla najmłodszych, którzy mogli skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Wydarzenie było również miejscem zakończenia rajdu rowerowego „Poznajemy Gminę”. Uczestnicy tej rekreacyjnej imprezy mieli szansę wygrać nagrody i pamiątki, co dodatkowo podniosło poziom emocji.

Druga edycja Święta Miodu okazała się sukcesem, gromadząc mieszkańców w radosnej atmosferze i przypominając o ważnej roli pszczół. Wydarzenie to stało się nie tylko okazją do wspólnego świętowania, ale także edukacji na temat pszczelarstwa i znaczenia miodu w naszej kulturze.


Na podstawie: Gmina Oświęcim