Najpopularniejsze srebrne monety bulionowe – co kupić w celach inwestycyjnych?

Monety bulionowe ze srebra ze względu na swoją przystępną cenę są obecnie chętnie kupowane przez inwestorów. Gdy także zastanawiasz się nad tym, aby zainwestować swoje oszczędności w takie monety, zobacz, jakie z nich są obecnie najchętniej zamawiane!

Czym są srebrne monety bulionowe?

Termin monety bulionowej odnosi się do rodzaju monety inwestycyjnej, która zawiera wysoki procent kruszcu oraz jest pozbawiona nominału.

Najczęściej takie monety są kojarzone z monetami złotymi, lecz obecnie coraz większym powodzeniem wśród inwestorów wyróżniają się srebrne monety bulionowe. W porównaniu do monet złotych są one tańsze ze względu na niższą cenę srebra, ale również są bezpieczną i efektywną metodą lokowania środków, by ochronić je przed spadkiem wartości.

W sklepach numizmatycznych prowadzących sprzedaż monet srebrnych można znaleźć różne ich rodzaje. Jakie srebrne monety bulionowe kupować? Zobacz przyszykowaną przez nas listę, na której znajdziesz najpopularniejsze monety tego typu pochodzące z różnych kontynentów i krajów.

Australijski Kangur

W Australii wybijana jest moneta określana jako Australijski Kangur. To moneta srebrna prezentująca to właśnie zwierzę, dlatego też od niego wzięła się jej potoczna nazwa.

Wiedeński Filharmonik

Z kolei w Austrii popularna jest moneta nazywana Wiedeńskim Filharmonikiem albo Wiedeńskimi Filharmonikami. Swoim wzornictwem nawiązuje ona do popularnej w tym kraju filharmonii w Wiedniu.

Kanadyjski Liść Klonowy

Również Kanada ma własną monetę bulionową. Kanadyjski Liść Klonowy jest monetą wybijaną przez kanadyjską mennicę, na której można zobaczyć liść klonu.

Amerykański Orzeł

W Stanach Zjednoczonych najpopularniejszą moneta bulionową jest ta określana mianem Amerykańskiego Orła. Jest ona również dostępna w innych krajach na świecie i można kupić ją w Polsce. Na monecie zaprezentowano sylwetkę orła.

Południowoafrykański Krugerrand

Również w Afryce wybijane są monety bulionowe. Najpopularniejszą jest tam Krugerrand, który wybijany jest przez RPA.

Chińska Panda

Wśród azjatyckich monet inwestycyjnych często kupowana jest Chińska Panda. Ta emitowana w Chinach moneta prezentuje wizerunki pand.

Brytyjska Britannia

Wśród popularnych monet inwestycyjnych w Europie warto też wskazać na tę monetę bitą w Wielkiej Brytanii. Jest ona uzupełniona wizerunkiem Britanni, która jest kobietą – symbolem Wielkiej Brytanii.

Powyższe monety inwestycyjne można zakupić w mennicach oraz w sklepach numizmatycznych.