Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Oświęcim wzbogaciła się o nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją cięcia. Nowym nabytkiem jest także quad, który pomoże strażakom w poruszaniu się w trudnym terenie.

– Pod koniec 2021 roku do podziału bojowego JRG Oświęcim został wprowadzony nowy quad, który ma usprawnić działania w trudnym terenie, szczególnie w trakcie usuwania skutków podtopień i powodzi. W styczniu br. wprowadzono na podział bojowy JRG Oświęcim nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z funkcją cięcia na podwoziu Iveco Eurocargo – poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Samochód wyposażony jest m.in. w zbiornik wody o pojemności 2500 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności 2400 litrów na minutę, system piany sprężonej CAFS, system gaśniczo-tnący Cobra, wciągarkę, armaturę wodno-pianową, sprzęt burzący, zestaw narzędzi hydraulicznych, pilarki itp.

Zakup samochodu o wartości przeszło 1,2 mln zł zrealizowano w ramach centralnego przetargu przeprowadzonego przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach zadania pod nazwą „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I”.

Źródło i fot. Komenda Powiatowa PSP Oświęcim