Blaty ze spieku – charakterystyka i zalety

Jeżeli stoisz przed wyborem blatu kuchennego czy łazienkowego, to rozważ konstrukcje wykonane ze spieku kwarcowego. To materiał, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem, z uwagi na naturalny wygląd do złudzenia przypominający kamień. Bez wątpienia jest jednak znacznie tańszy – w zakupie, montażu oraz eksploatacji, a także mniej wymagający. Poznaj jego cechy zanim podejmiesz decyzję.

Lady i blaty ze spieku – zalety

Gdy nastała moda na wykorzystywanie naturalnych materiałów do wykańczania wnętrz, wiele osób zainteresowało się kamieniem. Teraz pojawił się jego tańszy zamiennik – spiek kwarcowy, który jest tańszy, lecz bardzo wytrzymały i efektowny. Polecane są zwłaszcza blaty ze spieku przeznaczone do kuchni lub recepcji w biurach. W takich wnętrzach nie tylko dobrze się zaprezentują, ale też będą łatwe w utrzymaniu czystości oraz zachowują swój nienaganny wygląd na dłuższy czas. Są odporne na plamy, przebarwienia od słońca czy gorących kubków, a także na zarysowania. Nie degradują tak szybko jak inne materiały również dlatego, że mają bardzo niską nasiąkliwość.

Gdzie pasują blaty ze spieku?

Ze względu na swój elegancki design, blaty ze spieku harmonijnie wkomponują się zwłaszcza w koncepcję architektoniczną:

  • glamour,
  • nowoczesną,
  • minimalistyczną.

Jak widzisz jest wiele możliwości wykorzystania blatów ze spieku kwarcowego. Na pewno znajdziesz pomysł na wkomponowanie ich w aranżację swoich wnętrz mieszkalnych czy biurowych, usługowych, handlowych oraz innych, gdzie liczy się estetyka oraz solidność wykończenia.