Abyśmy mieli pewność, że maska antywirusowa ffp3 spełnia swoje zadanie, musimy ją zakładać i zdejmować w odpowiedni sposób. Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Światową Organizację Zdrowia, maska antywirusowa ffp3 może równie dobrze być źródłem infekcji, jeśli nie będziemy przestrzegać podstawowych zaleceń, takich jak: dokładne mycie rąk, unikanie zatłoczonych miejsc i dezynfekowanie dłoni i powierzchni roboczych.
Zakładanie maski antywirusowej ffp3
Przed założeniem maski powinniśmy zdezynfekować dłonie. Musimy pamiętać, że tylko dobrze założona, dopasowana do twarzy maska antywirusowa ffp3 da nam największą ochronę, dlatego więc po założeniu powinna nam ona zasłaniać usta, nos oraz podbródek.
Podczas noszenia maski antysmogowej ffp3 nie powinniśmy jej dotykać, a gdy poczujemy, że staje się wilgotna - należy ją wymienić na nową.
Sterylizacja maski antywirusowej ffp3
Aby maska antywirusowa ffp3 służyła nam jak najdłużej, powinniśmy o nią zadbać. Maski wielorazowe ffp3 można sterylizować, choć trzeba pamiętać o tym, że po takim procesie spada jej stopień ochrony. Większość drobnoustrojów i wirusów nie jest odpornych na wysokie temperatury, które panują w autoklawie do sterylizacji. Warto więc maskę antywirusową ffp3 poddać takiemu procesowi, a nawet zrobić to przy użyciu maseczek jednorazowych - chociażby po to, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zakażenia powierzchni i osób, które będą miały styczność z wyrzuconą przez nas, zużytą maseczką.