Nowoczesne zadaszenia tarasowe nad Twoją głową

Zaprojektowanie wygodnej przestrzeni wypoczynkowej na tarasie jest dzisiaj prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Wykorzystując nowoczesne meble wypoczynkowe oraz zadaszenia tarasowe, wykreujesz przestrzeń, z której z radością korzystać będą wszyscy domownicy. Czy zadaszenie tarasu w formie pergoli pozwoli na odpoczynek w komfortowym cieniu?

Zadaszenia tarasowe zaprojektowane zgodnie z trendami!

Nowoczesne zadaszenia tarasowe to przede wszystkim funkcjonalne pergole, które coraz częściej widać zarówno na polskich tarasach, jak i w ogrodach. Pergole pozwalają na odpoczynek w cieniu, ale też na precyzyjne wydzielanie przestrzenie wypoczynkowej od reszty tarasu czy ogrodu. W cieniu pergoli wystarczy ustawić wygodny komplet wypoczynkowy czy też duży stół z krzesłami, aby stworzyć idealne miejsce do letniego wypoczynku blisko domu.

Szukając zadaszenia tarasowego, warto zwrócić uwagę na pergolę Perara, oferowaną przez producenta Garden Space. Zadaszenia tarasowe Perara spełnią marzenia o wypoczynku blisko natury i pozwolą cieszyć się każdym letnim dniem w otoczeniu zieleni. Prezentowana pergola zaprojektowana została z dbałością o najmniejsze detale: zwraca uwagę ruchomy dach oraz zintegrowana rynna dachowa, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza obręb strefy wypoczynkowej. Pergola Perara może być uzupełniona o funkcjonalne dodatki, np. roletę do zadaszeń, która zapewni większą prywatność.

Jak skonstruowane są zadaszenia tarasowe?

Pergola jest konstrukcją wznoszoną modułowo z elementów aluminiowych malowanych proszkowo. Dzięki zastosowaniu takiego tworzywa konstrukcja opiera się działaniu wody oraz korozji. Dach konstrukcji tworzą ruchome lamele, które użytkownik może ustawiać zgodnie z własnymi oczekiwaniami i jednocześnie decydować o tym, jak wiele światła wpada na taras. Możliwe jest całkowite zamknięcie dachu pergoli.

Jak zaaranżować przestrzeń wypoczynkową pod pergolą?

Stworzenie komfortowej przestrzeni wypoczynkowej zacznij od wybrania odpowiednich mebli – obecnie jednymi z najchętniej kupowanych są wypoczynkowej komplety technorattanowe. Wygodna kanapa narożna zestawiona z fotelem oraz stołem kawowym stworzą punkt centralny na tarasie, wokół którego gromadzić się będą Twoi bliscy. Sofę i fotel uzupełnisz w prosty sposób poprzez wykorzystanie kolorowych poduszek, pledów i koców. Uzupełnieniem przestrzeni mogą być nowoczesne lampy solarne w postaci lampionów. Takie dodatki sprawią, że przestrzeń wypoczynkowa nabierze niebanalnej oprawy!