Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Plakat zachęcający do uczestnictwa w Małopolskiej Nocy Naukowców.

Już w najbliższy piątek, 27 listopada startuje 14. edycja „Małopolskiej Nocy Naukowców”. W tym roku towarzyszy jej hasło “Jak naukowcy zmieniają świat”. W tym roku wydarzenia będzie można śledzić za pośrednictwem łączy internetowych.

Małopolska Noc Naukowców jest częścią organizowanej od 2005 roku Europejskiej Nocy Naukowców – „European Researchers’ Night”. Projekt skierowany do prawdziwych pasjonatów nauki. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dla ciekawych świata, odkrywców, dzieci, młodzieży i osób w każdym wieku, organizatorzy przygotowali ponad 1200 różnych atrakcji. Wśród nich warsztaty, wystawy, pokazy, eksperymenty, spotkania z naukowcami, a także możliwość odwiedzenia laboratoriów i miejsc na co dzień niedostępnych dla odwiedzających.

Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego we współpracy z eksperymentatorkami przygotował oficjalną inaugurację „Małopolskiej Nocy Naukowców 2020”, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego Eko Naukowiec, a także cztery niezwykłe pokazy naukowe:

„Suchy, nie mokry”, „Jest, ale nie widać”, „Ciekły, nie ciepły”, „Gorący, a nie parzy” będą dostępne dla odbiorców w formie materiałów wideo z tłumaczeniem na język migowy oraz możliwością włączenia napisów.

Prowadzący je naukowcy przeprowadzą uczestników przez serię różnych eksperymentów fizycznych i chemicznych – od tych „najmroźniejszych” z ciekłym azotem i suchym lodem, po te „najgorętsze” z ogniem. Udowodnią też, że jeśli czegoś nie widać, wcale nie oznacza, że tego nie ma.

Prysznic z dymu, atomowy wybuch, pasta dla słonia, płonące bańki, smocze chrupki – to tylko niektóre z tajemniczych eksperymentów, które czekają na uczestników Nocy.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania strony internetowej wydarzenia

(Źródło: UMWM)