Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Na zdjęciu ozonator, który trafił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimu,

Oświęcimski magistrat zakupił profesjonalny ozonator PRO-28 G. Otrzymała go miejscowa Ochotnicza Straż Pożarna. Wkrótce do druhów trafi także elektrofumigator. Oba urządzenia zostaną wykorzystane w walce z pandemią koronawirusa.

– Ozonator to generator aktywny tlenu, dzięki czemu w naturalny sposób możemy wysterylizować pomieszczenia. Robiliśmy już takie sterylizacje w Oświęcimiu. Będziemy go używać tam, gdzie mieszkańcy będą nas potrzebować, czyli w obiektach użyteczności publicznej, szkołach, urzędach – przybliża Paulina Stachura, prezeska Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu..

Przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa ma służyć także elektrofumigator.

– Druhowie z oświęcimskiej Ochotniczej Straży Pożarnej są zawsze z mieszkańcami. Może na nich liczyć podczas powodzi, czy innych zdarzeń, wspierają też zawodowych strażaków w codziennych działaniach. Teraz włączyli się czynnie w walkę z pandemią. Są tam, gdzie ich pomoc jest niezbędna. Za to chcemy im podziękować – mówi prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Zakup nowych urządzeń to koszt ok. 32 tys. zł. Większość z tych pieniędzy, bo prawie 26 tys. zł pochodzi ze środków Rad Osiedli, które miały być wykorzystane na organizację różnego rodzaju projektów kulturalno- społecznych. W dobie pandemii samorządy osiedlowe zdecydowały o ich innym przeznaczeniu.

(Źródło: UM Oświęcim).