Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Departament Ekonomii Społecznej i Solidarnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wraz z Partnerami projektu, Bankiem Gospodarstwa Krajowego oraz Europejskim Domem Spotkań – Fundacją Nowy Staw, realizuje coroczny ogólnopolski konkurs „Znak Jakości Ekonomii Społecznej i Solidarnej”, mający na celu wyróżnienie podmiotów, które z powodzeniem łączą działalność ekonomiczną ze społecznym zaangażowaniem.

Przyznane certyfikaty przyczyniają się do budowy marki konkretnych podmiotów oraz całego sektora ekonomii społecznej. Jedna z kategorii konkursowych dedykowana jest samorządom szczebla gminnego i powiatowego, które w sposób wyróżniający się wspierają ekonomię społeczną oraz propagują idee spójności i solidarności społecznej. Konkurs organizowany jest w ramach projektu „System certyfikacji znakami jakości dla podmiotów ekonomii społecznej i jednostek samorządu terytorialnego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 2.9 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

W ramach tegorocznej – trzeciej edycji Konkursu, przyznane zostaną certyfikaty w pięciu kategoriach:
Kategoria I. Debiut roku.
Kategoria II. Najlepszy pracodawca.
Kategoria III. Sukces rynkowy.
Kategoria IV. Przedsięwzięcie PES współfinansowane ze środków zwrotnych EFS.
Kategoria V. Społecznie odpowiedzialny samorząd.

Dla laureatów Konkursu w kategoriach I – IV dedykowanych podmiotom ekonomii społecznej w edycji 2020 przewidziano następujące wsparcie: za zajęcie 1 -3 miejsca – pakiet wsparcia o wartości 10 000 zł (laureaci) oraz za przyznanie certyfikatu znaku jakości – pakiet wsparcia o wartości 3 000 zł (podmioty certyfikowane).

Ponadto, w ramach wszystkich kategorii zarówno dla podmiotów ekonomii społecznej jak i samorządów przewidziano dodatkowe nagrody rzeczowe w postaci wyposażenia związanego z prowadzoną przez laureata działalnością oraz nagranie filmu promocyjnego (miejsca 1-3 w każdej kategorii).

W ramach pakietów wsparcia przewidzianych w kategoriach I – IV, laureat/podmiot certyfikowany będzie mógł korzystać z doradztwa, szkoleń oraz innych form wsparcia swojej działalności, przewidzianych w systemie certyfikacji. Pakiety dadzą możliwość uzyskania bezpłatnych usług, dostosowanych do potrzeb laureatów i certyfikowanych podmiotów. Mają one a celu przede wszystkim podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadry. Laureaci z kategorii I-IV otrzymają również możliwość udziału w targach branżowych, których realizacja, z powodu skutków pandemii COVID-19, nastąpi w roku 2021.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Konkursie zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem Konkursu oraz wypełnienia formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami za pomocą generatora wniosków, dostępnego na stronie: www.znakjakosci.mrpips.gov.pl. Nabór wniosków trwa do 31 lipca 2020 r.

Z uwagi na skutki pandemii wywołanej COVID-19, ogłoszenie wyników Konkursu odbędzie się w postaci relacji on-line m. in. na stronie internetowej www.znakjakosci.mrpips.gov.pl oraz na portalu społecznościowym Facebook Departamentu Ekonomii Społecznej i Solidarnej.

Informacje szczegółowe na temat Konkursu będzie można uzyskać pod numerem telefonu (+48 22) 475 83 38; 505 577 384 (w godz. 9:00 – 14:00), bądź adresem mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji na temat naszego konkursu znaleźć można na stronach: http://www.ekonomiaspoleczna.gov.pl/ https://www.facebook.com/DepartamentEkonomiiSpolecznejiSolidarnej/

(Źródło: MRPiPS)