Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

W tych zawodach biała koszula męska to wciąż obowiązek

Dress code to teoretycznie kwestia umowna, którą ustala pracodawca. Często jednak utarte schematy pozostają z nami na dłużej i jako interesanci lub klienci nie wyobrażamy sobie, by nasz rozmówca był ubrany w inną odzież. Zastanów się, kogo wyobrażasz sobie, gdy słyszysz o białej koszuli.

Dlaczego białe koszule męskie stały się obowiązkowym elementem uniformu dla wielu specjalistów? W których zawodach są one niemal narzędziem pracy? Zobacz, jak powinna leżeć modna koszula męska i jak dopasować ją do pozostałych części garderoby. Odkrywamy przed Tobą wszystkie karty!

Przedstawiciel handlowy

Osoba odpowiedzialna za sprzedaż musi wyglądać lepiej niż sam prezes. Nic zatem dziwnego, że zarówno mężczyźni, jak i kobiety dbają o wizerunek, dopasowując w sposób perfekcyjny każdy szczegół. Biała elegancka koszula to podstawa podczas rozmów z klientami i kontrahentami – niezależnie, czy chodzi o transakcję na kilka, czy kilkaset tys. zł.

Biały to tzw. kolor czystości. Kojarzy się nam pozytywnie, dlatego politycy, czy chociażby ww. przedstawiciele handlowi, są bardziej wiarygodni. Oczywiście to jedynie zagrywka, która ma działać na podświadomość ludzi. Mimo wszystko wiele osób twierdzi, że nie łapie się na takie sztuczki. Zastanów się jednak. Jeśli w Twojej firmie lub domu pojawi się dwóch sprzedawców, z czego jeden będzie ubrany niechlujne w sportową odzież, a drugi w idealnie dopasowaną białą koszulę, to od kogo kupisz produkt. Zakładając, że obydwaj posiadają równie dobre oferty, zawsze szybciej przekonamy się do handlarza w czystej białej koszuli. Jak dopasować koszulę do sytuacji dowiesz się z tekstu o koszulach męskich na stronie radiopiekary.pl.

Pracownicy rządowi

Politycy i osoby odpowiedzialne za ich pracę, muszą budzić zaufanie potencjalnych wyborców. Nic zatem dziwnego, że podstawowym uniformem każdego posła, senatora, czy ministra jest czarny garnitur i biała koszula. Krawat to natomiast kwestia dowolna, lecz wiele partii w dalszym ciągu ma konkretne oczekiwania względem detali garderoby, co przekłada się na wybór poszczególnych elementów.

Czy to znaczy, że Ty jako zwykły pracownik biurowy, nie możesz założyć białej koszuli? Oczywiście, że możesz i prawdopodobnie nawet powinieneś. Jeśli jesteś osobą o wysokich aspiracjach, na pewno mierzysz wysoko w karierze zawodowej. Pamiętaj, że awans możesz zyskać nie tylko za sprawą perfekcyjnej realizacji zadań służbowych, ale także przy pomocy wizerunku, który zawsze ma ogromne znaczenie. Połącz zatem doświadczenie, wiedzę, profesjonalizm i wygląd w spójną całość. W ten sposób osiągniesz sukces o wiele szybciej, niż Ci się wydaje.