W jaki sposób zapobiegać pojawianiu się cellulitu

Nie ma co się oszukiwać - cellulit z pewnością dotknie większości kobiet w różnych etapach życia. Jest to problem powszechny, którego wstydzi się sporo kobiet, ale jak się okazuje - można mu skutecznie przeciwdziałać. Cellulit to nic innego jak degradacja tkanki łącznej, spowodowana naciskiem nadmiernej tkanki tłuszczowej. Wbrew pozorom to nie tylko nadmiar tłuszczu powoduje cellulit. Rozróżniamy także cellulit wodny, który związany jest z zaburzeniami gospodarki wodnej. Ten natomiast spowodowany jest nadmiarem Estrogenu, czyli kobiecego hormonu. Dlatego więc gospodarka hormonalna kobiet ma ogromne znacznie w walce z cellulitem. Niemniej jednak w tym artykule dowiesz się jak skutecznie zapobiegać pojawianiu się cellulitu.

Przede wszystkim regularnie się badaj

Cellulit może być objawem wielu różnych chorób, dolegliwości czy zaburzeń gospodarki wodnej czy hormonalnej. Dlatego właśnie powinnaś regularnie się badać i wykonywać badania morfologiczne. Takie okresowe badania powinna wykonywać każda kobieta, nawet ta najbardziej zdrowa!

Nie zapominaj o ruchu

Prowadzisz bierny styl życia? Masz pracę siedzącą i niewiele się ruszasz? Wówczas jak najbardziej możesz prędzej czy później spodziewać się cellulitu na swojej skórze. Brak aktywności fizycznych nie tylko źle wpłynie na Twój nastrój i ogólne samopoczucie, ale również na rozwój cellulitu. Nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej będzie z pewnością źle działało na tkankę łączną - a to na pewno doprowadzi do powstawania tkanki łącznej. Jeżeli chcesz tego uniknąć to koniecznie wybierz jakąś aktywność, która będzie sprawiała Ci frajdę!

Musisz zdrowo jeść

To jest złoty środek na udane i szczęśliwe życie. Jedzenie śmieciowych produktów, picie niezdrowych napoi - to wszystko nie tylko źle działa na psychikę człowieka, ale również na jego zdrowie. "Chemiczne" produktu mogą prowadzić do wielu, nieraz bardzo szkodliwych, chorób. Dotyczy to również cellulitu właśnie. Dlatego postaraj się o zdrową, zbilansowaną dietę, która będzie bogata w warzywa i owoce. Szczególnie brokuły i szparagi, które są zbawienne dla naszej skóry.

Woda to życie

Bez wątpienia woda to życie. Dlatego właśnie powinnaś pić zalecaną ilość wody dziennie. W zależności od wagi powinno to być przynajmniej 1.5l wody dziennie. Skutecznie wspomoże to Twój metabolizm, dzięki czemu będziesz po prostu szybciej chudnąć. Poza tym woda sprzyja wydalaniu toksyn i innych szkodliwych substancji z organizmu. Nie zapominaj o tym!

Stosuj odpowiednie kremy

Na rynku dostępnych jest wiele kremów antycellulitowych. Kupuje dobre i sprawdzone marki, żeby mieć pewność efektywności takich preparatów. Niektórzy producenci posiadają całą gamę różnych produktów, które wzajemnie się uzupełniają. Stosuj również kremy na dzień i na noc, co skutecznie współgra z rytmem dobowym Twojej skóry. Przydatny będzie również suplement diety Cellactiv.

Odpowiednio się ubieraj

Nie możesz zapominać o odpowiednim ubraniu. Obcisłe ciuchy będą uciskały tkankę łączną, co również może prowadzić do niekorzystnych zmian. Zrezygnuj z niewygodnych rzeczy na miarę tych bardziej swobodnych.