Kupno drukarki, choć wydaje się bardzo proste to, jednak gdy dochodzi do wyboru konkretnego rodzaju, staje się wyzwaniem nie mniejszym, niż kupowanie procesora, czy też karty graficznej. Wszystko z powodu bardzo wielu zmiennych, które wpływają nie tylko na cenę danego urządzenia, lecz także na jego komfort używania. Jednym z najczęściej wybieranych modeli jest z pewnością epson l386. Czy faktycznie jest to dobry model i czym się szczególnym charakteryzuje?

Drukarki laserowe i atramentowe

Podstawową sprawą, o którą trzeba zadbać, kupując drukarkę do domu, jest kwestia tego, czy będzie to model laserowy, czy też atramentowy. Czym różnią się te dwie wersje od siebie i która z nich bardziej pasuje do domowych zastosowań?

Drukarka laserowa charakteryzuje się po pierwsze bardzo dużą szybkością wydruku. Jest ona kilkukrotnie wyższa niż w przypadku modeli atramentowych, dlatego też polecana jest ona z tego powodu do biura. Niestety jej dużą wadą jest fakt, że jest to drukarka bardzo droga. Nie tylko w zakupie, lecz także w eksploatacji, ponieważ używany do drukowania toner często jest w cenie nawet małej drukarki atramentowej.

Z tego też powodu drukarki takie jak epson l386 cieszą się bardzo dużą popularnością - zobacz na www.teczadruk.pl. Po pierwsze są one stosunkowo tanie, a przy tym posiadają odpowiednią do domu jakość i szybkość druku. Oczywiście nie mogą równać się pod tym względem z modelami laserowymi, lecz do domowych zastosowań takie parametry będą całkowicie odpowiednie. Ogromnym plusem drukarek atramentowych są natomiast stosowane w nich tusze. Nie tylko są one stosunkowo wydajne, to w dodatku sprzedawane są w bardzo dobrych cenach, co powoduje, że koszt wydruku jednej strony jest niezwykle atrakcyjny ekonomicznie.

Dlaczego drukarka epson l386 jest tak popularna?

Skoro wiadomo już, że do domu powinno się kupować tylko i wyłącznie drukarki atramentowe, to należy teraz tylko wybrać odpowiedni model. Dlaczego tak dużą popularnością cieszy się wspomniany wcześniej epson? Co posiada ta maszyna, że tak często jest ona wybierana?

Najważniejszą sprawa jest przede wszystkim to, że posiada ona bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Za stosunkowo niewielką cenę otrzymuje się nie tylko bardzo dobrą drukarkę, lecz także urządzenie wielofunkcyjne, w skład którego wchodzi również skaner o doskonałych parametrach. A jakby tego było mało, całość obsługuje sieć WiFi, dzięki czemu nie ma potrzeby używania kabli do przesyłania dokumentów do drukowania. Można je drukować nie tylko z komputera, lecz nawet z poziomu telefonu.