Oświęcim. Działania profilaktyczne pn. „Bezpieczny przejazd”

W dniu 19 lipca 2019 roku funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wzięli udział w działaniach profilaktycznych pod nazwą „Bezpieczny przejazd”.

Akcja była przeprowadzona wspólnie z pracownikami PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. oraz z pracownikami Straży Ochrony Kolei. Do akcji przyłączyli się również dzielnicowi z oświęcimskiej komendy. Powyższe działania miały miejsce w rejonie przejazdu kolejowego w Oświęcim na ul. Ostatni Etap.

Przeprowadzona akcja profilaktyczna miała na celu uświadomienie uczestników ruchu drogowego o niebezpieczeństwach jakie może nieść za sobą lekceważenie przejazdów kolejowych, w szczególności tych niestrzeżonych. Podczas działań przeprowadzono rozmowy z kierującymi i pasażerami oraz rozdano zapachy samochodowe, broszury, ulotki.

W związku z trwającymi wakacjami, a co za tym idzie akcją pn. „ Bezpieczne Wakacje” nie zabrakło również gadżetów dla najmłodszych, których obdarowano czytankami dla dzieci oraz balonikami. Podczas działań rozdano ok. 100 różnych gadżetów.