Oświęcim. Działania profilaktyczne pn. „Bezpieczny przejazd”

W dniu 19 lipca 2019 roku funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wzięli udział w działaniach profilaktycznych pod nazwą „Bezpieczny przejazd”.

Akcja była przeprowadzona wspólnie z pracownikami PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. oraz z pracownikami Straży Ochrony Kolei. Do akcji przyłączyli się również dzielnicowi z oświęcimskiej komendy. Powyższe działania miały miejsce w rejonie przejazdu kolejowego w Oświęcim na ul. Ostatni Etap.

Przeprowadzona akcja profilaktyczna miała na celu uświadomienie uczestników ruchu drogowego o niebezpieczeństwach jakie może nieść za sobą lekceważenie przejazdów kolejowych, w szczególności tych niestrzeżonych. Podczas działań przeprowadzono rozmowy z kierującymi i pasażerami oraz rozdano zapachy samochodowe, broszury, ulotki.

W związku z trwającymi wakacjami, a co za tym idzie akcją pn. „ Bezpieczne Wakacje” nie zabrakło również gadżetów dla najmłodszych, których obdarowano czytankami dla dzieci oraz balonikami. Podczas działań rozdano ok. 100 różnych gadżetów.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.