Pierwszy w historii oświęcimskiej uczelni dom studencki jest już prawie gotowy! Trzeba jeszcze tylko umeblować oraz doposażyć pokoje i akademik otworzy podwoje dla pierwszych lokatorów budynku przy ul. Górnickiego 9.

We wrześniu ruszą zapisy do akademika.

– Na stronie internetowej uczelni oraz w mediach społecznościowych będziemy informować o dokładnej dacie rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń – czytamy w komunikacie oświęcimskiej PWSZ.

Powiat Oświęcimski od początku mocno wspierał powstanie takiego miejsca. Sześć lat temu zrujnowany obiekt Miasto Oświęcim podarowało uczelni, która w kolejnych latach szukała środków na adaptację starego budynku.

I w końcu się udało. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało w ub.r. uczelni 2-milionową dotację na dofinansowanie inwestycji, która w sumie pochłonęła ponad 3 mln zł. W sierpniu 2018 r. rektor prof. zw. dr hab. Witold Stankowski wraz z kwestor uczelni Justyną Kuglin podpisali umowę z konsorcjum firm: C&Z Caputa i Zając sp. z o.o. oraz P.U.P.H „LIBUD” Paweł Lisek o przebudowę kamienicy na potrzeby domu studenckiego.

Efekty prac są widoczne. Zrujnowana kamienica przy ul. Górnickiego (Stare Miasto) wreszcie odzyskała blask. Akademik ma liczyć 35 miejsc we wspólnych pokojach i małych mieszkaniach.

(Źródło: PWSZ)

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.