Rysa albo niewielki odprysk na karoserii samochodu nie wymaga od razu lakierowania całego elementu. W tym przypadku najlepiej sprawdza się szybka metoda lakierowania nazywana SPOT. Co warto o niej wiedzieć?

Drobne usterki karoserii samochodowej wprawdzie nie powodują zmian w mechanicznej pracy pojazdu – są traktowane jako defekty kosmetyczne, ale mogą także z czasem przyczyniać się do szybszego powstawania ognisk korozji.

Gdy na karoserii swojego samochodu zauważamy takie właśnie zmiany, nie musimy jednak decydować się na kosztowne lakierowanie auta od zera. Alternatywnym rozwiązaniem jest lakiernictwo samochodowe SPOT.

Usługi w tym zakresie oferuje również autoryzowany dealer marki Ford Lipski – lakiernictwo Warszawa.

Lakiernictwo Warszawa – czym jest lakierowanie SPOT?

Wielu kierowców lakiernictwo kojarzy z bardzo kosztownymi usługami. Jednak tak naprawdę lakiernik wcale nie musi pobierać od nas wysokiej opłaty, jeśli uszkodzenie lakieru nie jest bardzo duże.

W takich przypadkach doskonale sprawdza się lakierowanie SPOT, które wchodzi w skład usług określanych wspólnie jako SMART, czyli Small and Medium Area Repair Techniques – tłumaczenie jako techniki naprawy małych i średnich powierzchni.

Lakierowanie samochodu metodą SPOT polega na skupieniu się tylko na jednym, uszkodzonym elemencie – bez potrzeby jego demontażu, dlatego prace przeprowadza się jeszcze szybciej.

Doświadczany lakiernik samochodowy może zniwelować rysy, otarcia czy odpryski na lakierze nawet w ciągu godziny, dlatego to najlepsza metoda dla oszczędzających czas, a także pieniądze – za naprawę zapłacimy ponad połowę mniej niż za tradycyjne lakierowanie.

Metodą SPOT można lakierować:

  • zderzaki

  • błotniki

  • drzwi

  • obudowy lusterek

  • klamki

  • listwy

  • i inne elementy karoserii

Lakiernictwo Warszawa – na czym polega lakierowanie metodą SPOT?

Lakiernictwo Warszawa – przebieg lakierowania typu SPOT

Metoda lakierowania SPOT przypomina tradycyjne lakierowanie, ale skupiona jest na konkretnym miejscu, które wymaga interwencji.

Wówczas lakiernik samochodowy odpowiednio przygotowuje nawierzchnię do pracy – oczyszcza ją i odtłuszcza, dobiera odpowiedni kolor lakieru, a następnie natryskuje go na wcześniej ogrodzoną taśmą i papierem lub folią powierzchnię. Powierzchnia ta jest tylko nieco większa niż sama usterka, dlatego obszar naprawy jest minimalny, a tym samym praktycznie niezauważalny.

Najczęściej prace trwają około godziny. Po tym czasie kierowca może odebrać samochód. To zatem doskonały wybór dla osób, które nie chcą wstawiać swojego samochodu na długi czas do serwisu.

W przypadku, gdy z uszkodzeniem lakieru związane są także różne usterki blacharskie, na przykład wgniecenia, pomóc może nam także blacharz samochodowy. Z wykorzystaniem specjalnych technik SMART może usunąć uszkodzenia blacharki w krótkim czasie.

Lakiernictwo Warszawa – gdzie skorzystać z usługi lakierowania SPOT?

Aktualnie usługę tego rodzaju może zaoferować nam każdy dobry lakiernik samochodowy Warszawa oraz w innych miastach w całym kraju.

Usług możemy poszukać on-line, na przykład po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów typu „lakiernik warszawa”, „blacharz lakiernik warszawa” czy też „blacharz samochodowy warszawa”.

W sieci możemy znaleźć także opinie na temat różnych warsztatów wykonujących lakierowanie metodą SPOT – na ich podstawie można następnie dobrać najkorzystniejszą ofertę dla siebie, biorąc pod uwagę renomę firmy, jej zakres usług, cennik.

Reasumując, jeśli chcemy pozbyć się drobnych uszkodzeń na lakierze samochodowym, wybranie metody SPOT będzie strzałem w dziesiątkę. Ta metoda lakierowania pozwala na szybkie, skuteczne i tanie usunięci różnych usterek na karoserii!