Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. „Przedwojenny”,  policyjny patrol na oświęcimskiej Starówce  podczas  Nocy Muzeów

Oświęcimscy policjanci chcąc promować obchodzone w tym roku 100. Lecie powstania Polskiej Policji, w ramach tegorocznej Nocy Muzeów, przygotowali specjalny „przedwojenny” patrol, który wzbudził duże zainteresowanie mieszkańców oraz turystów, biorących udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

W ubiegłą sobotę (18.05.2019) w Oświęcimiu, tak jak w całej Polsce odbyła się Noc Muzeów w realizację której włączyło się wiele oświęcimskich instytucji, organizacji oraz stowarzyszeń. Dla uczestników oświęcimskiej Nocy Muzeów przygotowano wiele atrakcji m. in. wspaniałe ekspozycje w Muzeum Zamek, zwiedzanie oświęcimskiego Ratusza, w którym za pośrednictwem wystaw multimedialnych można było poznać historię Oświęcimia, a gdzie w listopadzie 1920roku powstał posterunek Policji wraz z celami dla zatrzymanych. Można było zwiedzić Zakład Salezjański, wystawę przygotowaną przez Zgromadzenie Sióstr Serafitek, Muzeum Żydowskie oraz Stowarzyszenie Romów, w których również przygotowano specjalne ekspozycje.

Oświęcimscy policjanci chcąc włączyć się w to wyjątkowe przedsięwzięcie oraz przypomnieć mieszkańcom i turystom jak wyglądały mundury z okresu dwudziestolecia międzywojennego, przygotowali specjalny „przedwojenny” patrol w umundurowaniu w jakim policjanci pełnili służbę 100 lat temu.

Ten wyjątkowy patrol przemierzając uliczki oświęcimskiej Starówki oraz odwiedzając kolejne wystawy wzbudził ogromne zainteresowanie. Wielu uczestników Nocy Muzeów robiło sobie pamiątkowe zdjęcia, a także z zaciekawieniem słuchało krótkiego wykładu o historii przedwojennej Policji oraz jej roli i współczesnych zadaniach realizowanych przez policjantów na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.